Kiedy przyjrzymy się dowolnemu miastu, zauważymy, że jest ono niesamowicie złożoną strukturą. Choć na co dzień nie raczej nie analizujemy procesów, które w nich zachodzą, przebywając w miastach jesteśmy elementem bardzo skomplikowanej układanki. Każdego dnia korzystamy z rozbudowanej sieci transportowej.  Bliskość miejsc użyteczności publicznej pozwala zaspokajać potrzeby związane ze zdrowiem, religią, konsumpcją, rozrywką, wiedzą, turystyką. To przestrzeń z bogatą historią ,w której ścierają się różne kultury. Wreszcie miasto to przestrzeń pełna interakcji i symboli. Niezwykle ciekawa i bogata.

By łatwo dostrzec wszystkie wymienione (oraz te pominięte) elementy tkanki miejskiej warto wybrać się do dużego miasta. Takiego jak to, przedstawione na puzzlach złożonych z 1000 elementów firmy Trefl: Londyn – kolaż….

Londyn – kolaż. Obrazek z obrazków

Jak łatwo się domyślić układany obrazek składał się z kilku, mówiąc dokładniej ośmiu, mniejszych zdjęć. Otwierając pudło, nie wywoływało to u mnie specjalnego entuzjazmu. Tego typu stylistyka niezbyt do mnie przemawia. Nawet, jeżeli dzięki temu, układany obrazek zyskuje więcej treści…

Puzzle Londyn – kolaż, na pewno pokazują ważne elementy londyńskiego krajobrazu. Piętrowe autobusy, będące symbolem sieci transportowej stolicy Wielkiej Brytanii. Pałac Westminsterski i Big Ban, których sylwetka odbija się w wodach Tamizy, jednej z najdłuższych rzek Wysp Brytyjskich. Także czerwone budki telefoniczne, które spotkać można także w Polsce jednoznacznie kojarzą się nam z Anglią.

Szybka wycieczka po Londynie

Układanie tradycyjnie rozpocząłem od sortowania elementów i układania ramki. Ta druga nie sprawiła problemu. Sortowanie ograniczyło się do oddzielenia kolorowych elementów, czyli tych najbardziej charakterystycznych i częściowo obramowań poszczególnych zdjęć. Okazało się, że to w zupełności wystarcza. Gdy już rozpocznie się łączenie poszczególnych puzzli, rzuca się w oczy to, że wykrój nie tworzy ciągłych linii w poziomie. Na szczęście to co staje się utrudnieniem przy puzzlach z jednolitym krajobrazem, tutaj nie będzie nam przeszkadzało.

Większość obrazka udało się ułożyć poprzez wyszukiwanie elementów w pozostałej puli puzzli. Tak jak sama stylistyka kolażu, jako obrazka mnie nie przekonywała, tak już podczas układania dostarczyła wiele przyjemności. Londyn – kolaż, okazały się szybkimi w układaniu i dostarczającymi sporo dobrej zabawy puzzlami. Ich układanie to nie żmudne sortowanie i szukanie danego puzzla spośród setek niemal identycznych. Osiem różnych zdjęć, zapewnia różnorodność elementów. Dzięki temu, nie trzeba się także martwić, że w wyniku podobnych wykrojów, któryś puzzel będzie pasował w kilka miejsc.

Miejska seria

Na stronie Trefla, znaleźć można także kolaże z innych miast. Jest to całkiem spora kolekcja, w której znajdują się układanki od 500 – 1500 elementów. Berlin, Barcelona, Sopot, San Francisco, Havana to tylko niektóre z dostępnych w ofercie. Ich różnorodność, zarówno geograficzna, jak i związana z liczbą elementów daje dużą szansę na znalezienie pudła odpowiadającego naszym preferencjom.

Puzzle Londyn – kolaż, to szybka i przyjemna wycieczka po stolicy Wielkiej Brytanii. Idealnie nadają się dla początkujących i mniej cierpliwych osób. Nawet jeżeli zazwyczaj układacie inne wzory i forma kolażu nie trafia w wasze gusta. gdy pudło z Londynem, lub innym miastem znajdzie się w zasięgu Waszych rąk, zachęcam by spróbować uwolnić puzzle z pudła i je ułożyć. Może się okazać, że podczas tej krótkiej miejskiej eskapady, odpoczniecie i nabierzecie chęci na jakiś trudniejszy obrazek. Czy jest to zatem układanka tylko dla początkujących? Nie! Bardziej doświadczone osoby znajdą w nich miły przerywnik miedzy trudnymi puzzlami, który da się ułożyć w jeden długi wieczór.

To czego mi zabrakło i co jest niestety wadą większości puzzli różnych firm, to brak szerszej informacji o tym co przedstawia obrazek. Owszem, wiemy, że to Londyn – ale może warto by się pokusić o jednostronicową wkładkę informującą co przedstawiają poszczególne obrazki?

londyn

Próbując poddać pudło od Trefla ocenie, myślę, że zasługuje ono na ocenę 8/10. Nie jest to może produkt doskonały i zaskakujący. Londyn – kolaż to po prostu dobrze wykonane puzzle z (jak się okazało) ciekawie dobranym obrazkiem.

Dziękuję firmie

Trefl logo

za przekazanie puzzli do recenzji

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBohaterowie Wyklęci
Następny artykułHop! Hop!
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerbohilik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....