Dominion po raz dziesiąty. Dominion Empires

0

Wydawnictwo Rio Grande Games zapowiedziało wydanie kolejnego, dziesiątego dodatku do gry Dominion. Premiera Dominion Empires przewidziana jest na maj 2016 roku.

Dominion Empires
Dominion Empires / fot. Rio Grande Games

Od 2008 roku, kiedy to ukazało się Dominion Rozdarte Królestwo, systematycznie ukazują się kolejne dodatki w postaci mniejszych bądź większych setów kard. I choć wiele osób już dawno wyrokowało zakończenie serii i wyczerpanie się pomysłu na rozwój mechaniki deckbuildingu, Donald X. Vacarino udowadnia, że tak nie jest.

Rys fabularny mówi o gigantycznym świecie i wielkim imperium którym kierujemy. A nie łatwo być imperatorem. Wielogodzinne narady. Armie, które podbiły kontynent należy wysłać w nowe miejsca. Ryzyko zamachu…. A mimo to nie chce się zmieniać tej „pracy” na inną.

Do rozgrywki w Dominion Empires niezbędnę będzie posiadanie gry Dominion Rozdarte Królestwo, lub Dominion Intryga. W pudełku znajdziemy 300 nowych kart oraz 96 metalowych żetonów waluty, którymi będzie można płacić. Wśród kart mają znaleźć sie takie, za które będzie można odroczyć płatność na później i dwie nowe karty zwycięstwa. Póki co, pozostaje czekać na kolejne informacje dotyczące tego dodatku, a także na wieści, czy Wydawnictwo Games Factory Publishing, które w ubiegłym roku zorganizowało udaną akcje zbiórki pieniędzy na wydanie podstawowej wersji gry i zapowiedziało już kolejne kampanie mającą na celu zbiórkę środków na starsze dodatki (Dominion Intryga, Seaside, Prosperity), zdecyduje się wydać także dziesiąty dodatek.

Źródło: BoardGameGeek