Piętnastolatek w kosmosie!

0

Gwiezdny Munchkin_press_03

Niekolekcjonerska gra karciana, jakże to niewinnie brzmi. Mówiono tak o wielu grach, a potem na półce lądowały kolejne dodatki… Ot choćby taki Dominion… Podobnie jest z Munchkinem, ale w tym wypadku gra ta sięgnęła już gwiazd!

Wydawnictwo Black Monk Games rozpoczęło przedsprzedaż jubileuszowej edycji Gwiezdnego Munchkina. Kosmiczna edycja, to i też kosmiczna cena, gdyż przed premierą można grę kupić za 79,90 zł (SDC 119,90). Jak widać i oszczędność kosmiczna. Jak informuje sam wydawca:

Gra zostanie wydana w wersji deluxe, co oznacza większe pudełko oraz planszę i pionki do liczenia poziomów. Dodatkowo tę edycję uświetnią grafiki Lena Peralty – rysownika znanego chociażby z projektu Geek a Week.

Gwiezdny Munchkin to Obcy, Cyborgi i Mutanty. Chwyć Dazer, załóż Baniak oraz Odlotowe Buty i wznieś się w przestworza, aby walczyć z Masakratorem, Paskudnym Zielonym Czymś i Gazowym Olbrzymem. A poza tym? Poza tym to Munchkin – dalej jest kosmicznie komiczny.

Munchkin to prawdziwy fenomen na rynku gier. Od 2001 roku  Steve Jackson nieprzerwanie rozwija tą karciankę. Munchkin Legendy, Munchkin Conan, Munchkin z Karaibów, Munchkin Zombie, Munchkin Cthulhu, Munchkin Quest… to tylko niektóre z pudełek czekających na polskich graczy. Jeżeli tego jeszcze mało, wpiszcie słowo „Munchkin” w wyszukiwarce Board Game Geek. Lista nie zakończy się na kilku, nawet nie na kilkunastu ani kilkudziesięciu…..

Kto wie, może gdyby postawić wszystkie pudełka Munchkina jedno na drugim, można by wspiąć się do gwiazd?

Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie Black Monk Games

Źródło: Black Monk Games