Puerto Rico – klasyka w nowych szatach od Lacerty

0

Jeszcze w lipcu, nakładem wydawnictwa Lacerta, ukazać się ma nowa odsłona gry Puerto Rico.

Rok 2002 zaowocował wydaniem gry, która przez wiele lat znajdowała się w czołówce rankingu gier Board Game Geek. 14 lat po premierze wciąż znajduje się on w Top 10 tej listy. Puerto Rico bez wątpienia można zaliczyć do kanonu planszówek. I choć tytuł ten jest już od 2007 roku dostępny na polskim rynku, to niezmiernie cieszy, że wydawnictwo Lacerta zdecydowało się oddać w ręce graczy nową odsłonę gry. 

Wiadomość ta powinna zainteresować zarówno osoby, które jeszcze w Puerto Rico nie grały, jak i graczy, wielokrotnie rozwijali swoje plantacje, gdyż oprócz na nowo zaprojektowanej szaty graficznej (która nie była najmocniejszą stroną gry), w nowym wydaniu znajdą się także dwa dodatki. Pierwszy, to zestaw 14 dodatkowych budynków, który już był dostępny we wcześniejszej polskiej edycji. Drugi to nowość: w jego skład wchodzi 9 nowych budynków oraz czerwone znaczniki szlachciców (nowy rodzaj kolonistów).

Więcej o nowym wydaniu Puerto Rico, przeczytać można w artykule, który znajdziecie na stronie wydawcy. Tam też obejrzeć można zdjęcia nowej wersji gry.

Źródło: Wydawnictwo Lacerta