Eskadra X-Wing poleci dla księżniczki Zuzy! Zapraszamy

0

Podobno dobroć ludzka nie zna granic. I już niebawem będzie można się o tym (po raz kolejny) przekonać. 3 i 4 grudnia odbędzie się Turniej Regionalny i Charytatywny w X-Wing organizowany w Zielonej Górze przez Farmerów Z Rubieży oraz ZKF Ad Astra. W tym roku lecimy dla… księżniczki Zuzy z Prabut.

O X-Wing większość czytelników prawdopodobnie słyszała. Dlatego pozwólcie, że najpierw przedstawię księżniczkę Zuzę. Zuzanna Niziałek urodziła się w kwietniu 2009 roku i z powodu niedotlenienia okołoporodowego każdego dnia wymaga szczególnej opieki i rehabilitacji. Można by pisać tutaj długo o chorobach, które ją dotknęły. Ale ważniejsze jest to, że jest wspaniałym dzieckiem otoczonym miłością rodziców, brata, dziadków i wielu innych osób.  Zuza to córka naszego redakcyjnego kolegi, Krzysztofa, współzałożyciela Przystanku Planszówka. Wiem, że gdyby trzeba było, dla niej stoczyłby on walkę z całym Imperium…. I choć on wam tego nie powie, codzienna walka (rehabilitacja) wymaga sporego poświęcenia: fizycznego, psychicznego i materialnego.

use-the-force_plakat

Dlatego niezmiernie ucieszyła nas (a Krzysztofa wręcz onieśmieliła) informacja, że członkowie nieformalnej grupy miłośników gry figurowej X-Wing Farmerzy z Rubieży z Zielonej Góry oraz Stowarzyszenie OPP Ad Astra organizują turniej charytatywny „Use the Force” podczas, którego odbędzie się loteria fantowa oraz zbiórka z których cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitacje Zuzy.

  • Czas 03-04.12
  • Miejsce: Zielona Góra ul. Fabryczna 13
  • Start: 10:00
  • koszt: 0 złotych !!!
  • limit miejsc 300 osób

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie Facebook wydarzenia. Tam też przeczytacie o osobach prywatnych i firmach, które przekazują fanty na loterię. Pomóc może każdy (nawet jeżeli nie lata X-Wingiem) – włączając się w zabawę na samym turnieju, udostępniając innym informacje o wydarzeniu, czy fundując fanty.

Krzysztof i jego rodzina na co dzień przemierzają dla swojej księżniczki galaktykę, szukając sposobów, by jej pomóc. Czemu nie mielibyśmy i my się do tej przygody dołączyć? Use the Force graczu!