Moi szanowni badacze, widzę, że udało wam się opuścić niesławne Red Hook w jednym kawałku. Nie wiem czy w pełni zdajecie sobie z tego sprawę, że był to nie lada wyczyn. Jeśli nadal jesteście spragnieni wiedzy o niewypowiedzianej grozie to zapraszam was w moje skromne progi. Śmiało rozsiądźcie się wygodnie na kanapie i niech was pochłonie opowieść, którą zaraz usłyszycie.

Nie wiem czy znacie wydarzenia o których pisał niegdyś sam mistrz H. P. Lovecraft w swoim opowiadaniu Szepczący w ciemności. Jeśli nie to zachęcam do zapoznania się z nim bo to o czym wam zaraz opowiem będzie kontynuacją tejże niesamowitej historii. Ale zanim przejdę do sedna waszej wizyty, proszę abyście pokazali mi wasze notatki z Nocy Fanatyka, Zajęć pozalekcyjnych oraz Kasyno zawsze wygrywa. Bez nich nie macie czego tu szukać! Świetnie wszystko jest gotowe, karty potasowane, możemy zaczynać…

Podejrzani / fot. Przystanek Planszówka

Nieuchwytny

Wstęp do scenariusza

14 września 1928 roku w niewielkiej mieścinie Townshend w stanie Vermont miały miejsce niewyjaśnione zniknięcia okolicznych samotników. Plotki szerzące się po okolicy łączyły owe wydarzenia z ubiegłorocznym zaginięciem lokalnego mizantropa Henry’ego Akeleya oraz z odkryciem w rzece zwłok dziwacznych stworów.

Miejscowy szeryf w stanie spoczynku zatelegrafował do swoich znajomych z prośbą pomocy w śledztwie. Wskazał w nim potencjalnych podejrzanych wśród przyjezdnych, którzy widziani byli w towarzystwie zaginionych ofiar. Pierwszym z nich był Peter Warren, który przybył w te tereny aby badać odkryte niedawno antyczne rysunki dawno zapomnianej cywilizacji. Drugą podejrzaną była Victoria Devereux, która przybyła do miasteczka aby rzekomo wykupić rzadki okaz okultystyczny od pewnego ekscentrycznego mieszkańca. Trzecia podejrzana przedstawiła się jako Ruth Turner, przybyła do miasteczka aby zagospodarować odziedziczony dom pogrzebowy po swoim ojcu.

W telegrafie niestety nie było więcej szczegółów, a jego nadawca zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Ponoć wyjechał odwiedzić dawno niewidzianą córkę. Mieszkańcy Townshend nie zdawali sobie sprawy, że ich dalsza egzystencja może zależeć od powodzenia śledztwa.

Pobierz scenariusz

 

Wielkie podziękowania dla Michała Jastrzębskiego za pomoc w korekcie oraz za cytaty Kornela Makuszyńskiego.

AKTUALIZACJA: 

  • Korekta: Martin Krzyżewski.
  • Drobne modyfikacje w mechanice.