Planszówki na Bydgoskim Festiwalu Nauki – zapraszamy

0

W najbliższą środę, 24 maja rozpoczyna się w Bydgoski Festiwal Nauki organizowany przez pięć uczelni. Nauka oczywiście nie wyklucza zabawy – na festiwalu nie zabraknie tematów planszówkowych.

Podczas tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki odbędzie się kilka wydarzeń związanych z grami. Jedno z nich organizowany jest przez naszą redakcję, w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, a będzie to wykład na temat stygmatu gry planszowejpodczas którego opowiemy o stereotypach związanych z grami, graczami, a także stereotypach niesionych przez gry. Na to wydarzenie zapraszamy w środę o godzinie 10:00, do budynku K Wyższej Szkoły Gospodarki (ul. Naruszewicza 11). Więcej szczegółów znaleźć można na stronie festiwalu: link.

Zapraszamy również na pozostałe wydarzenia związane z grami planszowymi:

  • Kości zostały rzucone – stare i nowe gry planszowe (organizator: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), czwartek, godzina 11:00. Szczegóły: link.
  • Gra w budownictwo – planszówkowy zawrót głowy (organizator: Wyższa Szkoła Gospodarki), czwartek, godzina 10:00. Szczegóły: link.
  • Gry bez prądu (organizator: Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy), piątek, godzina 11:30. Szczegóły: link.

Organizatorem Bydgoskiego Festiwalu Nauki są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wyższa Szkoła Gospodarki, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoska Szkoła Wyższa oraz Colegium Medicum.