Dominion Nocturne dostępny na Dominion Online. Znamy wszystkie karty!

0
Dominion Online / fot. Przystanek Planszówka

Mamy dwie bardzo dobre wiadomości dotyczące nowego dodatku do Dominiona. Rio Grande zamieściło pełną instrukcję dodatku, a Shuffle It dokonało ważnej aktualizacji Dominion Online!

W tym tygodniu Rio Grande rozpoczęło wysyłkę Dominion Nocturne do sklepów i hurtowni. Choć rozszerzenie nie jest jeszcze dostępne polskich sklepach z planszówkami, już możemy zapoznać sie ze wszystkimi kartami dodatku. Wydawnictwo zamieściło pdf z instrukcją, a dodatkowo, na Dominion Wiki Polska zamieszczone zostały propozycje tłumaczeń na język polski poszczególnych kart. Podkreślamy – są to propozycje przygotowane przez Morrisa, jednego z założycieli Dominion Wiki, a nie oficjalne tłumaczenia jakie pojawią się na kartach w przypadku wydania Nocturne w języku polskim.

Dominion Online / fot. Przystanek Planszówka

Jeżeli nie macie ochoty czekać aż gra pojawi się w sklepach, możecie już zagrać w Nocturne na platformie Dominion Online. Jest on dostępny w subskrybcji Gold. I tu mamy ważną informację dla osób, które wykupiły ten pakiet wcześniej – chcąc korzystać z definiowanych zestawów z Nocturne, będziecie musieli dopłacić różnice między starą a nową stawką za abonament (1 Euro/miesiąc). Pełna cena za miesięczną subskrypcję Gold wynosi obecnie 4,52 Euro. Jeżeli jednak nastawiacie się na rozgrywki rankingowe, wykorzystywane są w nich wszystkie karty, więc nawet posiadając darmowe konto, możecie trafić na karty z różnych części Dominiona. Wyjątkiem tutaj są dwie karty: Possesion (o której niedawno pisaliśmy) i Zaskórniak, która jest jedyną do tej pory kartą, która nie doczekała się implementacji.

Ale to nie koniec ważnych aktualizacji na Dominion Online: aktualizacja 1.3.4 dodała możliwość zautomatyzowania zagrywania niektórych kart. Dla przykładu, jeżeli w rozgrywkach praktycznie zawsze odsłaniacie Fosę, by bronić się przed atakami, w opcjach macie możliwość ustawienia automatycznego odsłaniania karty w takich sytuacjach. Opcja ta dostępna jest obecnie dla 24 kart. Dla wielu osób będzie to okazja, by przyśpieszyć rozgrywki pozbywając się konieczności każdorazowego klikania w celu potwierdzenia akcji. Wydaje się to być dobrym kompromisem pomiędzy stanowiskiem tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad każdą rozgrywką oraz tych, którzy w przypadku oczywistych dla nich wyborów bardziej cenią jej płynny przebieg.

Dominion Online / fot. Przystanek Planszówka

A wszystkim miłośnikom Dominiona pozostaje czekać aż Nocturne ukaże się w którymś z polskich sklepów, no i przede wszystkim, na polską premierę dodatku. Mamy nadzieje, że Games Factory nie pozwoli nam na nią długo czekąć.