Mikołaj dziś miał sporo pracy i nie ukrywa, że przed kolejnym rozwożeniem prezentów ma ochotę się nieco zrelaksować. Najbliższy weekend, 9-10 grudnia postanowił spędzić w Toruniu na Mikograjkach, na które i was zapraszamy.

Podczas Mikograjes czeka na nas wiele miłych niespodzianek. Pierwsza to możliwość zagrania w ponad 150 różnych gier. A jeżel dopiero wkraczasz w świat planszówek na pewno znajdą sie sooby, które pomogą ci w poznaniu reguł różnych gier. Nie zabraknie także konkursów, bo Mikołajowi zostało nieco prezentów, które tam będzie można przy odrobinie szczęścia zdobyć. Osoby lubiące rywalizację, będą miały okazję wziąć udział w turniejach. Ale nie to czyni Mikograjki wyjątkowym wydarzeniem.

Podczas tego wydarzenia odbędą się spotkania z dwoma autorami gier planszowych: Łukaszem „Wookie” Woźniakiem oraz Przemysławem Wojtkowiakiem. Zatem jest to szansa, by wypróbować ich projekty, poznać tajniki pracy projektanta i przekonać się, że planszomaniacy to bardzo pozytywne osoby:)

To jeszcze nie wszystko. Skoro wśród organizatorów pojawia się Games&Grow spodziewajcie się ciekawych i inspirujących prelekcji. Na jakie tematy? O planszówkowym rodzicu i o tym jak nie grać z dziećmi.

Dlatego zapraszamy was w najbliższy weekend do Torunia. W sobotę 9 grudnia od godziny 10:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. A wiecej szczegółów znaleźć można na stronie Facebook wydarzenia jak i na plakacie.

Mikograjki to wydarzenie organizowane przez Książnicę Kopernikańską oraz Games&Grow. Dwa podmioty bardzo mocno związane z grami planszowymi. Ale „podmiot” brzmi tak bezoosobowo, a przecież to grono planszówkowych zapaleńców, chcących dać wam możliwość spędzenia pięknego weekendu w otoczeniu gier i graczy. Wśród nich są Mateusz Pitulski, dzięki, któremu w Polsce ukazały się takie gry jak Dolina Kupców, czy Wyrocznia Delficka oraz Mateusz Pejas (podcaster, redaktor portalu Games Fanatic).