Startujemy: Światowe Dni Puzzli 2014

Startujemy: Światowe Dni Puzzli 2014

Po sylwestrowych atrakcjach niejedna osoba szuka ciszy i spokoju, alternatywy dla hucznej nocnej zabawy. Niespodziewanie mamy dla nich dobrą propozycję. Dziś rozpoczyna się druga edycja World Puzzle Days (Światowe Dni Puzzli). Dla tych, którzy w zeszłym roku nie brali udziału w inicjatywie chciałbym przedstawić jej założenia i zaprosić do udziału w zabawie. Puzzlomaniacy wszystkich krajów ..

Strategia w puzzlach…kształty

Oglądając zdjęcia wykorzystywane do tworzenia puzzli odnoszę wrażenie, że duża część z nich to zabawa dla masochistów. Dotyczy to w szczególności pejzaży na których niebo stanowi 1/3 obrazka. Dopóki na niebie są chmury, daje nam to szanse na łatwiejsze odnalezienie puzzla. Jednak schody się zaczynają kiedy jest to błękit w jednym odcieniu, efekt pracy znanych programów graficznych. ..

Strategia w puzzlach: z lupą po obrazku

Ten kto układał puzzle z pejzażami wie, że łatwo dokonać ich wstępnej segregacji: niebo, zieleń, woda, czasem budynek. Duże powierzchnie podobnych do siebie elementów. Czasem jednak próba segregacji powoduje frustrację: jak rozdzielić bardzo podobne do siebie elementy, które jednak są rozmieszczone w różnych obszarach obrazka? Na przykład kilkadziesiąt postaci w puzzlach Starożytny Egipt… sensownego sposobu ..

Strategia w puzzlach…ramka

Instrukcja obsługi puzzli jest banalna: znajdź wystarczająco dużo miejsca, otwórz pudełko i…zacznij układać. I faktycznie nie trzeba nic więcej w przypadku gdy mamy do czynienia z pudłem zawierającym 54, 100 czy 500 elementów. Ale wraz ze wzrostem ich liczby sprawa się komplikuje. Przy 1000 człowiek już ma wrażenie chaosu, przy 2000 nie wie za co ..

Chaos z pudła trafił na stół…puzzle

Niektóre z gier planszowych dają możliwość gry solo. Przyznam, że jeszcze nigdy z tego nie skorzystałem i jakoś nie ciągnie mnie do rozgrywki w Ingeniousa po to by sobie samemu powiedzieć „jestem genialny!”. Inne gry w swojej mechanice zakładają kooperacje. Ten tryb rozgrywki jak na razie także mnie nie przekonał – ma tendencję do dominacji ..