Rzut szklanym okiem!

Autor:

Kategoria:

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Pirat na planszy, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Ahoj kamraci! Środek nocnej wyprawy, oczy wytrzeszczone, bo świeca przygasa i gdzieś rymy się ulotniły ale cóż to mam dla Was szybki rzut szklanym okiem na kilka tematów, co w tym tygodniu się wydarzyły.

Przywitanie

Witam Merlina, co się pirackiej zatoki nie bał i swoją obecność zaznaczył doczepiając się do grupy wędrowców, co z Piratem po planszókowym morzu pływają i na abordażu handlowych statków dukatów się dorabiają! Ahoj kamracie!

Recenzja

Tak się złożyło, że pierwszą recenzję karcianej, imprezowej łajby mi się wysmażyło. Pod nieostrzone pióro, które ostro papirus drapało Blefuj! się dostało. Tekst pierwotnie ukazał się na wodach serwisu „Czas na Planszówki”, a link do tekstu znajdziecie również na tej łajbie w kajucie „Zapiski Kapitana Harpuna”. Drobną nagrodą za to skrobanie jest linku do recenzji dodanie przez wydawcę REBEL.pl.

Konkurs

Niestety nie jest to obecnego tu Pirata dzieło ale namawiam wszystkich poszukiwaczy morskich przygód i miłośników handlowych statków zatapiania do udziału w konkursie brania. Konkurs został ogłoszony przez stocznię, co planuje na 21 marca łajbę „Kupcy i Korsarze” w wersji dla Pirata zrozumiałej zwodować na Bałtyku. Skarby do wyłowienia takie wskazali:

Dodać wypada tyle, że pytania do konkursu „Kupiecko-korsarskiego” tutaj znadziecie. I jeszcze jedno, kto odpowiedzi na pytania zna, niech butlę z listem do Pirata posyła, a ja gwarantuję, że jak po skarby ma piracka łapa sięgnie to…dam znać na jaką łajbę swe szklane oko zarzuciłem i czy rum do tego dorzuciłem, bo chyba nie znalazł się nikt taki, co myślał, że skarbami będę się dzielił i z nim weselił 😉

Zapowiedzi

Ukazała się zapowiedź, co me pirackie serce pokrzepiła i nadzieję na dłuższe pirackie życie utwierdziła. WizKids podało, że dłubie łajbę o piratach na kartach opartą i mam tylko nadzieję, że nie będzie to format CCG, chociaż mimo, że przecieram me szklane oko to tak właśnie mi się wydaje. Zapowiedź na swych stronach opublikowali – Pirates of The Spanish Main Card Game. Kto grę ich z miniaturkami okrętów zna, ten już niecierpliwi w stronę tej łajby spogląda.

Wyglądam ciągle przez lunetę jeszcze jednego tytułu – Sails of Glory, bo patrząc na inne łajby tej stoczni to może to być łajba warta abordażu i poświęcenia ludzi dla swego kapitana oddanych.

Abordaż

Do stu piorunów, mimo tego, że wszyscy się już tego spodziewali to oficjalnie wiosenne GRAMY odwołali! Na co ten Neptun pozwala, chyba już dawno z żadnym piratem nie miał spotkania i nie dostał lania! GRAMY to impreza dla Pirata obowiązkowa, bo to własnie tam w zeszłym roku pierwsze planszówkowe łajby z Lady J. i Małym Piratem testowałem i choroby morskiej dostałem.

Kotwica

Na teraz tyle, bo mój hamak znowu mnie przywołuje i morskie sny obiecuje. Niemniej jednak, jeszcze dzisiaj coś wieczorem wyskrobię, bo ostatniego weekendu nie opisałem, a standardowo od Lady J. baty dostałem :p

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ