KRK: Alcatraz: Kozioł ofiarny

0

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Krajowy Rejestr Karny – informacja o skazanym. KRK 002

AlcatrazOśrodek resocjalizacji gier planszowych Wydawnictwo Kuźnia Gier poinformowało Planszówkowy System Sądownictwa o nowym wydaniu gry planszowej Alcatraz: Kozioł ofiarny. Do tej pory nie była ona ewidencjonowana w naszym systemie, dlatego oficerowie śledczy postanowili założyć jej akta. Autorami gry są Krzysztof i Rafał Cywiccy oraz Krzysztof Hanusz, a swoją premierę miała w 2011 roku. Pudło z grą Alcatraz zostało wydane przy współpracy z firmą Gen-X Games i trafi do sklepów w Polsce i Hiszpanii.

Tematyka gry, z przyczyn oczywistych, przykuła uwagę Uncle Liona: więzienia i sądy są ze sobą ściśle powiązane. A Alcatraz to najsłynniejsze więzienie o zaostrzonym rygorze w USA. Więzienie w którym na trzech skazanych przypadał jeden strażnik. Zamknięte w 1963 roku ze względu na duże koszty utrzymania i błędy konstrukcyjne  Jedno z tych z których teoretycznie nie dało się uciec….

Alcatraz: Kozioł ofiarny intryguje nie tylko tematyką, ale także mechaniką. Jest to gra kooperacyjna, dla 3-4 osób, w której gracze rywalizują między sobą. Jakie emocje powoduje kooperacja połączona z rywalizacją? Na ile zastosowana mechanika faktycznie działa? Czy oskarżony o uciekaniu z pudła, zasługuje na uwolnienie z pudła?

Gdy tylko Alcatraz: Kozioł ofiarny trafi do zbiorów Planszówkowego Systemu Sądownictwa przeprowadzony zostanie jego proces.