Światowe Dni Puzzli – World Puzzle Days

0

WPD

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Puzzle kojarzą się wielu osobom ze żmudnym i samotnym zajęciem. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Po pierwsze dlatego, że można je układać w kilka osób, a czas poświęcony na to zadanie jest idealną okazją do rozmów. Po drugie: miłośnicy puzzli także tworzą pewną społeczność na forach, portalach społecznościowych itp. Jednym z przykładów próby wspólnego układania są Światowe Dni Puzzli (World Puzzle Days), które rozpoczną się 3 marca.

Czym jest World Puzzle Days?

Miłośnik puzzli z Hiszpanii, Günther Simetsberger, który poszczycić się może m.in.: ułożeniem drugich co do wielkości puzzli świata (24000 elementów!), założył na Facebooku grupę „World Puzzle Days„. Jej idea jest prosta: 3 marca wszyscy chętni, rozpoczynają układanie puzzli złożonych z 2000 elementów. Wzór dowolny (ale nie pokazujemy pudełka przed ukończeniem!) ważnym jest by  liczba elementów była jednakowa. Każda osoba, włączająca się do zabawy, ma zakładany na grupie własny album, w którym każdego wieczoru zamieszczać będzie postęp swoich prac. Aby każdy mógł się włączyć i zdążyć z ułożeniem obrazka, zabawa potrwa przez 2 miesiące.

World Puzzle Days to nie zawody: nie liczy się szybkość układania. Jak podkreśla pomysłodawca:

Wspólne układanie i dzielenie się postępami z innymi uczestnikami ma na celu podsycenie zabawy i uczucia że jesteśmy Jednością. Zwracanie uwagi na to kto pierwszy ułoży mogłoby zabić tę zabawę. Nikt nie powinien porównywać się z innymi, nawet jeśli układa te same puzzle, nie polecam aby rywalizować, bo to tylko może powodować niepotrzebny stres i niszczyć zamierzony cel imprezy.

Jak dołączyć?

Obecnie zgłoszonych już jest blisko 300 osób (lecz tylko dwie z Polski!), z prawie 30 krajów. Należy dołączyć do grupy o nazwie „World Puzzle Days” i pierwszym poście kliknąć w ankiecie, że chcecie uczestniczyć. Następnie administrator utworzy dla Was album w którym będzie można zamieszczać zdjęcia dokumentujące postępy w układaniu.

Pełny regulamin znajduje się na stronie grupy w wersji angielskiej (link). Natomast tłumaczenie na język polski znaleźć można na stronie PuzzleForum.pl

Polacy dołączają do zabawy

UncleLion już dołączył. Czytelników bloga także do tego zachęcam. Puzzle to naprawdę miły sposób na spędzenie czasu. Układać możecie sami lub w zespołach. Najważniejsze abyście dobrze się przy tym bawili! Do zobaczenia podczas World Puzzle Days!