Chaos z pudła trafił na stół. Puzzle Castorland: Viva la Pasta!

1

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Znów chaos zapanował na stole. Ostatnio skupiałem się na pudełkach zawierających puzzle 1000 elementów lub mniej, więc nadszedł czas na podniesienie poprzeczki i rozgrzewkę przed World Puzzle Days. Viva la Pasta!, to puzzle, które trafiły na stół UncleLiona dzięki uprzejmości sklepu oferującego Puzlak.pl. Ich producentem jest firma Castorland z Krakowa. 1500 elementów obrazka zamknięte w tekturowym pudle, który po ułożeniu ma mieć wymiar 68 x 47 centymetrów. Obrazka, którego historia powstania mogłaby brzmieć np. tak:

….otwieracie szufladę. Znajdujecie w niej tacę pełną makaronu. Różnorodność kształtów: muszelki, świderki, wstążki, gniazda… Różnorodność kolorów: żółty, biały, czerwony, zielony. Wszystko posegregowane w osobnych przegródkach. Sygnał, który dociera do mózgu powoduje, że automatycznie ślinka leci na samą myśl o potrawach, które można z niego przygotować. Zastanawiacie się jaki przepis na jego przyrządzenie wybrać, aż tu nagle chwila nieuwagi i wszystko się rozsypuje. W pośpiechu wrzucacie wszystko do kartonu z nadzieją, aż ktoś znów poukłada go do odpowiednich przegródek….

Puzzle_Castorland_Viva_Pasta 01

Tematyka puzzli jest naprawdę różnorodna. Choć najczęściej spotkać można widoki, to bez problemu znajdą coś dla siebie miłośnicy malarstwa, marynistyki, transportu, zwierząt, kartografii i innych dziedzin życia. Nierzadkie są także puzzle z humorystycznymi motywami. Kulinaria natomiast, nie stanowią częstego motywu. Tym większym zaskoczeniem jest obrazek Castorlandu. Trzeba jednak przyznać, że już pierwszy rzut oka przywołuje pozytywne skojarzenia. Aż chce się szukać przepisu na jego ułożenie….

Przepis na makaron nie należy do skomplikowanych: woda, jaja, mąka, olej. Ugnieść ciasto, rozwałkować, uformować i ugotować. Prostszy wariant zakłada otwarcie paczki z półproduktem, wrzucenie do gorącej wody i odczekanie kilku-kilkunastu minut. Najłatwiejszy to pójście do restauracji i zamówienie porcji tego specjału.

Czy równie prosty jest przepis na ułożenie tej układanki? Teoretycznie tak? Wyjąć z pudełka puzzle Castorland Viva la Pasta!, podzielić na mniejsze części i połączyć poszczególne elementy. Proste, prawda? Rodzi się jeszcze dodatkowe pytanie, czy w pudełku znajdziemy odpowiednią liczbę składników, by odejść od niego z poczuciem sytości? Może lepsze byłyby puzzle 4000 elementów?

Jakie będą wrażania z układania, przeczytać będzie można już niebawem na blogu. Tymczasem UncleLion rozpoczyna ucztę makaronową….

Dziękuję sklepowi

puzlak

za przekazanie puzzli do recenzji