Gra Roku 2013 i jej kapituła…

Autor:

Kategoria:

Gra roku_baner.pngPolacy nie gęsi… Mają dobre gry planszowe, polskie wydawnictwa, autorów, recenzentów, działaczy… Wszystko to składa się na tzw. scenę planszówkową. Od 2004 roku Polacy mają także własny plebiscyt w którym wybierana jest Planszówkowa Gra Roku 2013. Czytelników bloga Prosto z pudła, mam przyjemność poinformować, że w tegorocznej edycji, do kapituły konkursu dołaczył UncleLion!

W tym roku została uruchomiona nowa strona internetowa konkursu, a osoby posiadające profil na portalu społecznościowym Facebook, mogą także śledzić oficjalny, specjalnie utworzony fanpage konkursu. Wśród materiałów, które zostały już zamieszczone, znaleźć można m.in.: listę zakwalifikowanych gier oraz pełny skład kapituły.

Celem przedsięwzięcia jest promocja gier planszowych. Jak informuje organizator, serwis Games Fanatic,Nagroda Gra Roku i Zaawansowana Gra Roku to także prestiżowy tytuł nie tylko dla gier i ich autorów, ale również dla wydawnictw. Nagrody mają je motywować do wydawania kolejnych, jeszcze lepszych gier, a przyznane laury mają być dodatkową formą promocji, która wynagrodzi ich wysiłki w rozwoju polskiego rynku gier planszowych.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy tegoroczna edycja wprowadza kilka nowości. Oprócz poszerzenia składu kapituły, po raz pierwszy obok „Gry Roku” przyznawana będzie nagroda w kategorii „Zaawansowana Gra Roku”. Do kapituły dołączył także Pirat Cristobal, zatem tegoroczne prace będą odbywały się zarówno na lądach jak i na morzach!

Prosto z pudła dołączyło do patronów medialnych wydarzenia. Planszówkowy System Sądownictwa włączy się nie tylko w prace kapituły konkursowej, ale także będzie przekazywał kolejne grypsy przechwycone od organizatorów.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także