Puzzle Trefl Londyn – kolaż

Wrażenia z układania

0

Kiedy przyjrzymy się dowolnemu miastu, zauważymy, że jest ono niesamowicie złożoną strukturą. Choć na co dzień nie raczej nie analizujemy procesów, które w nich zachodzą, przebywając w miastach jesteśmy elementem bardzo skomplikowanej układanki. Każdego dnia korzystamy z rozbudowanej sieci transportowej.  Bliskość miejsc użyteczności publicznej pozwala zaspokajać potrzeby związane ze zdrowiem, religią, konsumpcją, rozrywką, wiedzą, turystyką. To przestrzeń z bogatą historią ,w której ścierają się różne kultury. Wreszcie miasto to przestrzeń pełna interakcji i symboli. Niezwykle ciekawa i bogata.

By łatwo dostrzec wszystkie wymienione (oraz te pominięte) elementy tkanki miejskiej warto wybrać się do dużego miasta. Takiego jak to, przedstawione na puzzlach złożonych z 1000 elementów firmy Trefl: Londyn – kolaż….

Londyn – kolaż. Obrazek z obrazków

Jak łatwo się domyślić układany obrazek składał się z kilku, mówiąc dokładniej ośmiu, mniejszych zdjęć. Otwierając pudło, nie wywoływało to u mnie specjalnego entuzjazmu. Tego typu stylistyka niezbyt do mnie przemawia. Nawet, jeżeli dzięki temu, układany obrazek zyskuje więcej treści…

Puzzle Londyn – kolaż, na pewno pokazują ważne elementy londyńskiego krajobrazu. Piętrowe autobusy, będące symbolem sieci transportowej stolicy Wielkiej Brytanii. Pałac Westminsterski i Big Ban, których sylwetka odbija się w wodach Tamizy, jednej z najdłuższych rzek Wysp Brytyjskich. Także czerwone budki telefoniczne, które spotkać można także w Polsce jednoznacznie kojarzą się nam z Anglią.

Szybka wycieczka po Londynie

Układanie tradycyjnie rozpocząłem od sortowania elementów i układania ramki. Ta druga nie sprawiła problemu. Sortowanie ograniczyło się do oddzielenia kolorowych elementów, czyli tych najbardziej charakterystycznych i częściowo obramowań poszczególnych zdjęć. Okazało się, że to w zupełności wystarcza. Gdy już rozpocznie się łączenie poszczególnych puzzli, rzuca się w oczy to, że wykrój nie tworzy ciągłych linii w poziomie. Na szczęście to co staje się utrudnieniem przy puzzlach z jednolitym krajobrazem, tutaj nie będzie nam przeszkadzało.

Większość obrazka udało się ułożyć poprzez wyszukiwanie elementów w pozostałej puli puzzli. Tak jak sama stylistyka kolażu, jako obrazka mnie nie przekonywała, tak już podczas układania dostarczyła wiele przyjemności. Londyn – kolaż, okazały się szybkimi w układaniu i dostarczającymi sporo dobrej zabawy puzzlami. Ich układanie to nie żmudne sortowanie i szukanie danego puzzla spośród setek niemal identycznych. Osiem różnych zdjęć, zapewnia różnorodność elementów. Dzięki temu, nie trzeba się także martwić, że w wyniku podobnych wykrojów, któryś puzzel będzie pasował w kilka miejsc.

Miejska seria

Na stronie Trefla, znaleźć można także kolaże z innych miast. Jest to całkiem spora kolekcja, w której znajdują się układanki od 500 – 1500 elementów. Berlin, Barcelona, Sopot, San Francisco, Havana to tylko niektóre z dostępnych w ofercie. Ich różnorodność, zarówno geograficzna, jak i związana z liczbą elementów daje dużą szansę na znalezienie pudła odpowiadającego naszym preferencjom.

Puzzle Londyn – kolaż, to szybka i przyjemna wycieczka po stolicy Wielkiej Brytanii. Idealnie nadają się dla początkujących i mniej cierpliwych osób. Nawet jeżeli zazwyczaj układacie inne wzory i forma kolażu nie trafia w wasze gusta. gdy pudło z Londynem, lub innym miastem znajdzie się w zasięgu Waszych rąk, zachęcam by spróbować uwolnić puzzle z pudła i je ułożyć. Może się okazać, że podczas tej krótkiej miejskiej eskapady, odpoczniecie i nabierzecie chęci na jakiś trudniejszy obrazek. Czy jest to zatem układanka tylko dla początkujących? Nie! Bardziej doświadczone osoby znajdą w nich miły przerywnik miedzy trudnymi puzzlami, który da się ułożyć w jeden długi wieczór.

To czego mi zabrakło i co jest niestety wadą większości puzzli różnych firm, to brak szerszej informacji o tym co przedstawia obrazek. Owszem, wiemy, że to Londyn – ale może warto by się pokusić o jednostronicową wkładkę informującą co przedstawiają poszczególne obrazki?

londyn

Próbując poddać pudło od Trefla ocenie, myślę, że zasługuje ono na ocenę 8/10. Nie jest to może produkt doskonały i zaskakujący. Londyn – kolaż to po prostu dobrze wykonane puzzle z (jak się okazało) ciekawie dobranym obrazkiem.

Dziękuję firmie

Trefl logo

za przekazanie puzzli do recenzji


Warning: require(/home/przysta2/domains/przystanekplanszowka.pl/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/Newspaper): failed to open stream: No such device in /home/przysta2/domains/przystanekplanszowka.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1556

Fatal error: require(): Failed opening required '/home/przysta2/domains/przystanekplanszowka.pl/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/Newspaper/' (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/przysta2/domains/przystanekplanszowka.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1556