Dogs in the Vineyard i gry paragrafowe

0

Jeśli mówi Wam coś taki tytuł, jak Wojownik Autostrady, to zapewne nie trzeba Was przekonywać, że połączenie książki z grą to nie tylko RPG ale również gry paragrafowe, które zapewniają przyjemną rozgrywkę dla osoby poruszającej się po świecie kreowanym na kolejnych kartkach książki. Zaletą takiej formy jest minimum wymaganego miejsca i maksimum przyjemności 😉 Przyznajemy się bez bicia, że taką formę rozrywki bardzo lubimy i co jakiś czas tytuły paragrafowe lądują na naszych czytnikach. Dlatego z ciekawością przyglądaliśmy się dla projektu, który wylądował na platformie wspieram.to ale o szczegółach projektu dowiecie się więcej z przygotowanej przez wydawnictwo informacji prasowej, którą prezentujemy poniżej.

Gry książkowe możecie znać też pod nazwą gier paragrafowych – to historie jak z powieści, oferujące czytelnikowi znacznie większą interakcję z opowieścią. W trakcie lektury tych pozycji natraficie na wybory, jakie gra ma do zaoferowania – dzięki nim wpłyniecie na losy całej historii, prowadząc ją wybranym torem przez kolejne paragrafy.

Jacek Gołębiowski z wydawnictwa Gindie podjął się trudnego zadania wypuszczenia na rynek gier książkowych od wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru w wersji papierowej. W tej chwili to już 7 pozycji, m.in. Tajemne Oblicze Świata, Incydent, Plaga, Prywatne Śledztwo… Gry te ukazały się już w wersjach elektronicznych i zdobyły znaczne uznanie w środowisku, a dzięki tej zbiórce mają szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wydanie gier książkowych to nie jedyny cel zbiórki. Dogs in the Vineyard to gra fabularna autorstwa Vincenta Bakera o wyborach moralnych dokonywanych przez młodych ludzi – Ogary Boże, w które wcielą się gracze, podróżują między małymi społecznościami na fikcyjnym dzikim zachodzie mają prawo oceniać i karać innych, z godnie z literą prawa pańskiego.

Gry fabularne (ang. role-playing games, RPG) to zabawa towarzyska dla kilku osób, w której wcielamy się w role fikcyjnych bohaterów i kierując ich poczynaniami opowiadamy wspólnie historie.

Więcej o grach książkowych i fabularnych, oraz możliwość wsparcia projektu, znajdziecie na stronie Wspieram.to.ditv

Jeszcze tylko  6 dni zostało by wesprzeć projekt crowdfundingowy wydania całego stosu gier książkowych!