Astro Jam – nowa gra Wydawnictwa Trefl

0

Wydawnictwo Trefl konsekwentnie poszerza swoją linie wydawniczą gier planszowych. Wieść się niesie, że już na targach w Essen, premierę będzie miał nowa gra logiczna, której autorami jest dwójka Polaków: Michał Kolos, Wojciech Rzadek. Dzięki uprzejmości firmy Trefl-Kraków, możemy podzielić się, z czytelnikami Przystanku Planszówka, zapowiedzią i grafikami gry logicznej „Astro Jam”.

To miał być zwykły, rutynowy dzień (lub noc?) na międzynarodowej stacji orbitalnej. Błąd w obliczeniach i zabłąkana asteroida całkowicie zmieniły sytuację. Doszło do fatalnej kolizji…

Wszystkie ręce na pokład! Centralny komputer już włączył zasilanie awaryjne i wyświetla instrukcje
naprawy. Czas działać!

Zarządzaj zespołem astronautów i przywróć sprawność wszystkim uszkodzonym systemom. Sprytnie przemieszczaj paczki i narzędzia, deleguj ludzi na dyżury w przestrzeni kosmicznej, korzystaj z pomocy robotów. Realizuj wyznaczone zadania albo utrudniaj pracę innym!

Astro Jam to pasjonująca gra logiczna dla 2-4 osób, której akcja osadzona jest w przestrzeni kosmicznej. Emocje towarzyszące rozgrywce łączą się z koniecznością analitycznego myślenia a ogrom możliwości usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających i na bardzo długo zapewni świetną zabawę.

W Astro Jam gracze działają na modularnej planszy zagrywając z ręki karty akcji i składając je w sekwencje: dzięki nim, poruszają należącymi do nich lub do przeciwników pionkami astronautów, korzystają z pomocy wspólnych robotów, przesuwają paczki w ciasnej przestrzeni stacji orbitalnej, wysyłają samych siebie lub innych astronautów na dyżur w przestrzeń kosmiczną. Komputer pokładowy zleca graczom zadania dostarczenia znajdujących się na stacji przedmiotów do jednego z trzech miejsc aktywnych, kluczowych dla funkcjonowania obiektu. W ten sposób gracze zdobywają zapewniające zwycięstwo punkty: ten, który jako pierwszy zdobędzie ich 5, wygrywa grę.

Zawartość pudelka
4 plansze
97 kart
5 żetonów przedmiotów
12 drewnianych pionków astronautów
3 drewniane pionki robotów
13 drewnianych paczek
3 instrukcje (polska, angielska, niemiecka)

Informacje o grze
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2 – 4
Czas gry: 30 – 45 min