E-planszówki: Sentinels of the Multiverse

Autor:

Kategoria:

Przyszedł czas na pierwszą z cyklu recenzji e-planszówek, który realizowany jest we współpracy Przystanku Planszówka oraz serwisu tabletManiaK.pl. A w niej: superbohaterowie, czarne charaktery, różne środowiska w których toczona jest walka….To wszystko w komiksowej oprawie. Oczywiście mowa o Sentinels of the Multiverse: kooperacyjnej grze karcianej, która w październiku doczekała się swojej cyfrowej wersji.

Sentinels of the Multiverse to przykład gry, której w tradycyjnym wydaniu raczej nie nabędę. Nie przepadam za grami kooperacyjnymi. Jednak jako e-planszówka (a dokładniej e-karcianka) sprawdza się wyśmienicie. Ciekawa mechanika, duża różnorodność talii postaci oraz klimat, który wręcz wylewa się z kart (i ekranu iPada) sprawiają, że na pewno będę do niej wracał. Tym bardziej, że w tym tygodniu zapowiadana jest pierwsza aktualizacja, która doda nowe wersje kart postaci, a na początek 2015 roku Handelabra Studio zapowiada pierwszy duży dodatek. Gra ma sporo zalet, ale znalazły się także wady, o czym przeczytać możecie w szczegółowej recenzji:

Sentinels of the Multiverse. Cyfrowa karcianka o superbohaterach

Grę Sentinels of the Multiverse testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także