E-planszówki: recenzja gry Wiedźmin Gra Przygodowa

Autor:

Kategoria:

Wydawałoby się, że cykl książek o przygodach Geralta z Rivii jest kopalnią pomysłów na tworzenie gier planszowych. Jednak od czasu pojawienia się pierwszego opowiadania pt. „Wiedźmin” do wydania pierwszej gry planszowej minęło prawie 30 lat! Ale doczekaliśmy się. Pod koniec ubiegłego roku swoją premierę miała gra Wiedźmin Gra Przygodowa. Autor: Ignacy Trzewiczek. Wydawcy: Fantasy Flight Games i CD Projekt. Grono bardzo doświadczone w tworzeniu i wydawaniu gier, którym rynek gier planszowych i komputerowych nie jest obcy.

Wspomnienie o rynku komputerowym nie jest przypadkowe, ponieważ niemal w tym samym czasie co planszówka, ukazała się także jej cyfrowa adaptacja na komputery typu PC i Mac a także tablety z systemem Android i iOS. Nic więc dziwnego, że planszoManiaK sięgnął po audiobooki z przygodami Geralta (genialne tło do gry – polecam!) i na swoim iPadzie zaczął testować aplikacje. Komu gra jest przeznaczona? Czy z wieży wyleciała jaskółka zwiastująca nową jakość planszówek i ich cyfrowych aplikacji? A może rozpoczął się czas pogardy i lepiej spędzić udać się nad jezioro? A może gra wywoła sezon burz na forach i poleje się wirtualna krew, nie tylko, elfów? Przeczytajcie recenzję na appManiaKu. A na dokładkę, za tydzień, na Przystanku Planszówka, ukaże się „opowiadanie recenzenckie” o przygodach z grą Wiedźmin Gra Przygodowa.

Wiedźmin Gra Przygodowa – recenzja gry

Grę Wiedźmin Gra Przygodowa testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także