E-planszówki – recenzja gry BattleLore: Command

Autor:

Kategoria:

BattleLore: Command to najnowsza e-planszówka od Fantasy Flight Games. Oparta na grze BattleLore 2nd Edition nie jest jej wierną kopią. Część zasad została zmodyfikowana co, moim zdaniem, bardzo pozytywnie wpłynęło na rozgrywkę. Figurki, rozkazy, ukształtowanie terenu, specjalne zdolności jednostek… Wielu planszoManiaKom kojarzy się to z wielogodzinnymi sesjami przy wielkim stole, studiowanie instrukcji pełnych reguł i odstępstw od nich. W BattleLore, na szczęście jest zupełnie inaczej: wykorzystanie bardzo przystępnego systemu Command & Colors, przystępne przedstawienie reguł, szybka rozgrywka… to tylko niektóre z zalet tej gry. Monotonia, downtime, nuda…. to rzeczy, których nie doświadczycie stając na czele armii Daqan lub Uthuk.

Jeżeli metaforycznie przyjąć by, że aplikacje toczą bitwy o czas, jaki spędzam przy iPadzie, to BattleLore: Command ostatnio wygrywał większość potyczek. Dlaczego? Przeczytajcie w planszoManiaKalnej recenzji:

BattleLore: Command – recenzja gry

Grę BattleLore: Command testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także