E-planszówki: recenzja gry Ticket to Ride

Autor:

Kategoria:

Seria Ticket to Ride z całą pewnością wpisała się już do kanonu gier planszowych. Nagroda Spiel des Jahres, silna pozycja w rankingu BGG czy liczba wydań gry (w Polsce Ticket to Ride wydało Wydawnictwo Rebel.pl) nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości.

Nic więc dziwnego, że wydawnictwo Days of Wonder zdecydowało się, na fali sukcesu tradycyjnej wersji gry, wydać także jej cyfrową odsłonę. Pomimo sentymentu jakim darzę ten tytuł, gdyż od niego zaczęła się moja przygoda z grami planszowymi, z dużym dystansem podszedłem do aplikacji. Nie każda gra się do tego nadaje i nie każdy deweloper ma pomysł jak wykorzystać potencjał pierwowzoru. Wiedziałem, że e-planszówkę muszę przetestować, wiedząc, że poprzeczka jest już wysoko postawiona: aby zasłużyć na wysoką notę musi dać mi przynajmniej taką samą dawkę satysfakcji jak planszowa wersja Ticket to Ride USA. Czy wydawnictwo Days of Wonder ponownie pozytywnie mnie zaskoczyło? Przeczytajcie w recenzji opublikowanej w serwisie appManiaK.pl:

Ticket to Ride – recenzja gry

Grę Ticket to Ride testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj