Mikrusem Poprzez Wieki – tajemnica ujawniona!

0

Jak się wczoraj okazało, Portal Games w tym roku niejedną niespodzianką uraczy miłośników planszówek. W dniu wczorajszym, ku zaskoczeniu wielu osób, pojawiła się informacja o premierze nowej….mikro gry! Dziennikarze śledczy Przystanku Planszówka dotarli do osób pragnących zachować anonimowość, które twierdzą, że to tajemnica skrywana przez Portal przez wieki…. Tajemnica gry Poprzez Wieki!

Analitycy rynkowi spekulują, że jest to kolejny krok budowania Imperium Portal Games. Do tej pory kojarzonego głównie z większymi tytułami, jak Robinson Crusoe, czy Osadnicy Narodziny Imperium. Mającym w swoim portfolio także mniejsze pudła, z grami karcianymi, jednak których mechanika zawsze wymagała przynajmniej kilkudziesięciu kart. W Poprzez Wieki ma być ich zaledwie…. 18! I ma to działać. Zapowiedziany tytuł wpisuje się zarówno w coraz bardziej popularny nurt minimalizmu, ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie preppersów na drobne gry na czas apokalipsy, czy wreszcie  pstryczkiem w nos wobec tych którzy rezygnowali z rozgrywek gdyż brakowało im czasu, nie mieli jak przewieźć gry, lub twierdzili, że gry Portalu są dla nich za trudne.

Właściciel Wydawnictwa, Ignacy Trzewiczek, tak wypowiada się na temat Poprzez Wieki  „Kristian (autor gry – przyp. red.) podszedł do mnie podczas targów w Essen z prototypem i po zagraniu od razu wiedziałem, że gra idealnie wpisuje się w portfolio Portal Games”.

Ja udało nam się ustalić, Poprzez Wieki to gra dla dwóch graczy w wieku od 8 lat. Rozgrywka trwa ok. 10-20 minut, w pudełku znajdziemy 18 dużych kart o wymiarach 80mmx120mm oraz żetony reliktów, notatnik do zapisywania liczby zdobytych punktów, ołówek i instrukcję.

Więcej informacji o zapowiedzianej przez Portal Games mikro grze Kristiana Čurla znaleźć można na stronie wydawnictwa dedykowanej Poprzez Wieki oraz w notce, którą wydawca oznaczył tajemniczą kategorią „Uncategorized„, co tylko rozbudza spekulacje miłośników teorii spiskowego planszówkowania…