Na horyzoncie „Statki łupy kościotrupy”!

Autor:

Kategoria:

Na zezowatą flądrę i wędzoną makrelę! Portal wydaje grę piracką! Jak wiecie swego czasu nieszczęsnego Robinsona na bezludną i do tego przeklętą wyspę wysłali, za co jeszcze honorami obsypani zostali! To, co teraz będzie?! Statków handlowych łupienie, floty rozwijanie i skarbów pełne kieszenie?! Żyć, nie umierać! Rumu beczki zamawiać, kubki na kości szykować i drzwi kajuty ryglować! Szczegóły poniżej wyłowicie, a my już do wyprawy się szykujemy i drewniane swe nogi heblujemy! Arrr!

Podczas rozgrywki w Statki, łupy, kościotrupy rzucamy specjalnymi kośćmi, by rozgrywać bitwy, grabić kupców a następnie w portach rozwijać statki i werbować członków załogi. Każda partia dzięki scenariuszom pozwala przeżywać całkowicie nowe przygody na niebezpiecznym i niezbadanym morzu, gwarantując niepowtarzalność rozgrywki.W każdej rundzie gracze napadają na statki handlowe oraz inne pobliskie okręty, starając się złupić tyle dóbr, ile w stanie jest pomieścić ich statek! Herszt piratów zbiera wszystkie kości graczy, potrząsa nimi i wrzuca do pudełka – na otwarte morze, na którym rozstrzygnięte zostaną losy bitwy morskiej! Symbole na kościach determinują wynik walki. Po rozpatrzeniu rezultatów piraci zabierają się do grabieży. W Statki, łupy, kościotrupy gracze mogą zacumować w kryjówce piratów, aby usprawnić swój statek, zatrudnić nową załogę za parę butelek rumu, czy też oddać złupione dobra w ręce Króla Piratów. Na koniec gry, wygrywa gracz, który zaskarbił sobie przychylność Króla Piratów.

Podczas ulepszania swojego statku gracze będą używać tekturowych części statku, dzięki czemu każdy z okrętów graczy będzie miał unikatowy wygląd! W pudełku znajdziemy dziesiątki tekturowych elementów pozwalających nam swobodnie przekształcać i ulepszać statek według własnego pomysłu! Wśród podstawowych części i nowych piratów do zatrudnienia, znajdziemy również unikatowe elementy wyposażenia, dzięki czemu staniemy się najbardziej rozpoznawalnymi piratami pływającymi po wodach tego szalonego morza!

Statki, łupy, kościotrupy jest grą przeznaczoną dla 2 do 5 graczy w wieku 8+. Średni czas rozgrywki to 45-90 minut. W środku znajdziemy 38 unikatowych kości, 5 tekturowych plansz statków, przeszło 50 części statków i ulepszeń, ponad 20 piratów, dwie talie scenariuszy, 35 żetonów monet, 64 żetony dóbr oraz instrukcję do gry. Statki, łupy, kościotrupy swoją zagraniczną premierę będą miały pod koniec lipca na konwencie GenCon 2015. W dystrybucji detalicznej pojawi się w sierpniu. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry: link

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także