E-planszówki – recenzja gry Suburbia

Autor:

Kategoria:

Miasto mnie fascynuje. Nie tylko uczestniczenie, ale także obserwowanie i kreowanie tego, pozornie chaotycznego, organizmu to naprawdę fascynujący proces. Nic zatem dziwnego, że z dużym zaciekawieniem sięgałem po cyfrową odsłonę gry planszowej Teda Alspacha. Suburbia to planszowy city building i to w bardzo ciekawym wydaniu. Pomimo nieskomplikowanych zasad i mechanizmów, Suburbia pokazuje proste zależności powstające między strefami miast o różnej funkcjonalności. Tytuł naprawdę godny uwagi, doceniony przez graczy (wysokie miejsce w rankingu BGG), zdobywca nagrody Mensa Select, wydany w Polsce przez wydawnictwo Planszoweczka.pl. A jak Suburbia wygląda na ekranie tabletów? Na to pytanie staram się odpowiedzieć w planszoManiaKalnej recenzji przygotowanej wraz z serwisem tabletManiaK.pl:

Suburbia – recenzja gry

Grę Suburbia testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także