Solą w kościanych oszustów!

Autor:

Kategoria:

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że mechaniki kościane wracają do łask graczy (i wydawców). Dla jednych symbol nieokiełznanej losowości, dla innych element dodający smaku rozgrywce. Kości są obecnie wykorzystywane w hazardzie, grach RPG, planszówkach, karciankach… Nic więc dziwnego, że poza typową kością K6 znajdziemy wiele innych jej odmian: K4, K8, K12, K20…. Ale kości to nie tylko losowość, choć niektórzy wolą ją nazywać rachunkiem prawdopodobieństwa. To także akcesoria, które można odpowiednio ukształtować, robiąc to tak, by…. wskazywały określony wynik przy większości rzutów. Kto z czytelników nie kojarzy oszukanych kości pojawiających się w filmach i literaturze? Czasem to zamierzony zabieg, czasem po prostu brak staranności w wykonaniu przez producenta.

Okazuje się, że na szczęście są proste metody, by domowymi sposobami sprawdzić jakość naszych kości. Daniel Fischer na swoim kanale youtube pokazuje jak, wykorzystując wodę i sól, przeprowadzić test wyważenia kostek. Widać niewiele potrzeba, by sprawdzić ich jakość: wystarczy odrobina wiedzy z fizyki i akcesoria, które znajdziemy w każdej kuchni. Co ciekawe, metoda ta wykorzystywana jest także przez graczy w golfa, którzy sprawdzają w ten sposób jakość piłeczek golfowych.

Jak przeprowadzić test? Obejrzyjcie materiały udostępnione Daniela Fischera. Szczegółowy opis znajdziecie w opisach filmów na youtube:

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ