E-planszówki – recenzja gry Kingsport Festiwal

Autor:

Kategoria:

Dziś obchodzimy 125 urodziny Howarda Phillipsa Lovecrafta, mistrza grozy, który wielkimi literami zapisał się na kartach światowej literatury. Z tej okazji, wraz z serwisem appManiaK.pl postanowiliśmy przygotować recenzje jednej z planszówek opartej na mitologii Cthulhu. Wybór padł na Kingsport Festival, cyfrową adaptację planszówki wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Black Monk. Mechanicznie przypomina ona Kingsburg, bardzo przyjemną grę familijną, która niestety jest mało znana wśród polskich graczy. Połączenie sprawdzonych mechanik z mroczną tematyką zdawało się być przepisem na sukces….

Kingsport Festival doczekał się także cyfrowej wersji przygotowanej przez iNigma. Aplikacja ma wiele mrocznych stron i jeżeli planujecie świętować urodziny Mistrza grozy rozgrywką w ten tytuł, wybierzcie planszową wersję. Dlaczego? Przeczytajcie i obejrzyjcie:

Kingsport Festival – recenzja gry

Grę Kingsport Festival testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także