Euro podróże 2 Pionków: Istanbuł

Autor:

Kategoria:

Istanbul gra planszowa
Istanbul / fot. 2 Pionki

Dobrych „euro-sucharów” nigdy za wiele. Przynajmniej my lubimy po takie tytuły sięgać. Czasem cięższe, które wywijają zwoje mózgowe na drugą stronę, czasem lżejsze, dzięki którym można miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Dzięki Wydawnictwu 2 Pionki na nasze stoły będzie mógł trafić kolejny ciekawy tytuł… Będzie to gra autorstwa Rüdigera Dorna, pt. „Istanbuł„. Recenzję jednej z jego gier (jeszcze nie Istambułu) niebawem przeczytacie na naszej stronie, tymczasem zachęcam do zapoznania się z informacją prasową przesłaną przez Wydawnictwo 2 Pionki:

Wrzawa i zgiełk wypełniają bazary w Stambule. Kupcy oraz ich pomocnicy zaczynają kolejny dzień w wąskich alejkach, pomiędzy straganami. Tutaj liczy się dobra organizacja pracy, która pozwoli nam przegonić konkurencje i zdobyć bazary Stambułu! Czas rozpocząć kolejny dzień w tym upalnym mieście,a miarą dzisiejszego sukcesu będzie liczba rubinów w naszej sakwie.

Istanbul, którego autorem jest Rüdiger Dorn, twórca takich tytułów jak: Goa, Genoa czy też Louis XIV.

Każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz czterem jego Pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 Lokacjami bazaru. Każda Lokacja pozwala nam na wykonanie innej akcji. Niektóre z akcji pozwolą graczom na zdobycie Rubinów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 Rubinów (6 w grze 2-osobowej).
Wyzwanie, jakie stawia gra przed graczem, polega na długofalowym planowaniu akcji. Kupiec gracza porusza się po bazarze Stambułu wraz ze swoimi pomocnikami. Aby gracz mógł wykonać lokacje, na której się zatrzymał musi pozostawić tam jednego ze swoich pomocników. W innym przypadku akcja nie zostanie wykonana, a liczba pomocników jest ograniczona! Nie zapomnijcie wrócić po swoich niezastąpionych pomocników, bo bez nich nie wykonacie żadnej akcji.

Nagrodzona wieloma nagrodami gra Rüdiger Dorn Istanbul w polskiej wersji językowej trafiła do naszych magazynów!

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także