Zimna Wojna – przykładowa rozgrywka

Autor:

Kategoria:

Pogoda za oknem nie pozostawia żadnych złudzeń. Cytując klasyka: winter is comming. Za oknem coraz zimniej, ale na Przystanku Planszówka, coraz więcej się dzieje. Do naszego grona redakcyjnego dołączył Kamil „Arthem” Wolski, który przygotowuje dla Was obszerne filmy z przykładowymi rozgrywkami. Witamy Kamila w naszym redakcyjnym gronie, a was zapraszamy na pierwszy z filmów o niebanalnej grze jaką jest Zimna Wojna.

Dziś na mój stół trafia Zimna Wojna (Twilight Struggle), gra przeznaczona dla dwóch graczy gdzie jeden z nich wciela się w dowódcę sił amerykańskich, a drugi staje po stronie Związku Radzieckiego. Posługując się kartami podzielonymi na trzy etapy konfliktu – Początek Wojny, Apogeum Wojny i Schyłek Wojny – będą walczyć o wpływy w państwach całego świata. Poza oczywistą walką polityczną pojawią się również starcia militarne, które będą zaostrzały konflikt mogąc nawet doprowadzić do wojny nuklearnej.

Zimna Wojna od długiego już czasu nie schodzi z pierwszego miejsca podium najpopularniejszego rankingu gier planszowych Board Games Geek, i przez wielu określana jest mianem NAJLEPSZEJ GRY PLANSZOWEJ. Dzięki Wydawnictwu Bard, możemy cieszyć się także polskim wydaniem tego tytułu. Dzisiaj wraz ze mną możecie prześledzić fragment rozgrywki i sami ocenić, czy jest to gra zasługująca na takie miano, czy może znacie ciekawsze tytuły, które waszym zdaniem powinni zdetronizować króla BGG.

Zapraszam zatem na przykładową rozgrywkę a na koniec moje wrażenia.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj