Portal zarządza pełne zanurzenie!

Autor:

Kategoria:

Atlantydzi 09 press

W ubiegłym tygodniu, na Festiwalu Gramy zostały ogłoszone wyniki nagrody Gra Roku. W kategorii zaawansowana Gra Roku, zwyciężyła gra Wydawnictwa Portal: „Osadnicy Narodziny Imperium”. Co do słuszności decyzji kapituły myślę nie ma co dyskutować. Choć wybór nie był łatwy, gdyż o palmę pierwszeństwa ubiegały się naprawdę zacne tytuły, Osadnicy to tytuł bez wątpienia rewelacyjny, zarówno pod względem mechaniki, jakości wykonania oraz przyjemności jaką niesie rozgrywka poszczególnymi frakcjami.

Przez rok pewnie wielu graczy zdążyło już bardzo dobrze poznać poszczególne frakcje, które otrzymaliśmy w podstawowej wersji Osadników Narodziny Imperium. Dlatego z nieukrywaną radością przedstawiamy informację, którą otrzymaliśmy od Wydawnictwa Portal. Trwa przedsprzedaż kolejnego dodatku do Osadników, tym razem zawierającego nową frakcję: Atlantydów! Grając w nią musicie nastawić się na całkowitą zmianę strategii dzięki nowym elementom mechaniki jaką wnosi ona do rozgrywki. Autor zapowiada, że utopi waszą utopię o tym, iż wiecie wszystko o osadnikach, zmusi do szukania nowych rozwiązań, a waszą wiedzę utopi w potopie. Ignacy Trzewiczek zarządza pełne zanurzenie! Przeczytajcie sami:

Mamy przyjemność ogłosić, że pierwsza frakcja do gry Osadnicy: Narodziny Imperium już wkrótce pojawi się na naszym rynku! Przedsprzedaż Atlantydów już trwa, a zamawiając dodatek u nas otrzymujecie mini dodatek żetony Eksploracji!

Atlantydzi okładka press

Mieszkańcy Atlantydy wprowadzają do świata gry naukę i technologię, dzięki którym poszczególne budowle zaczynają funkcjonować znacznie lepiej i wydajniej.

Wraz z Atlantydami pojawia się nowe dobro w świecie Osadników – Technologia – które może być użyte w wybranych kartach frakcyjnych lub w kartach zwykłych budynków ulepszając ich działanie. Atlantydzi zmuszeni są znaleźć efektywny sposób na zdobywania punktów, bowiem wszystkie frakcyjne budynki na koniec gry zostaną zatopione i nie przyniosą żadnych punktów zwycięstwa. Pozostałe frakcje nie posiadają wystarczającej wiedzy, aby wykorzystać w pełni możliwości Technologi Atlantów lecz posiadają określone budynki, które pozwolą im wykorzystać choć część tego potencjału.

Dodatek Atlantydzi zawiera:

  • talia podstawowa frakcji Atlantydów (30),
  • nowe karty zwykłe (28)
  •  mini dodatek Każdy Potrzebuje Przyjaciela do talii Atlantydów (10),
  •  mini dodatek Atlantydzi do talii Rzymian (10),
  • mini dodatek Atlantydzi do talii Egipcjan (10),
  • mini dodatek Atlantydzi do talii Barbarzyńców (10),
  • mini dodatek Atlantydzi do talii Japończyków (10),
  • wariant solo dla frakcji Atlantydów (2)
  • planszę frakcji
  • żetony technologii

Na naszej stronie opublikowaliśmy również instrukcję do nowej frakcji Atlantydów. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Instrukcja

Zapraszamy również wszystkich do zakupu dodatku Atlantydzi w naszym oficjalnym sklepiku, gdzie wraz z zamówieniem otrzymacie żetony eksploracji.

KUP JUŻ TERAZ

Źródło: informacja prasowa Wydawnictwa Portal Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także