Bogowie wojny – Napoleon: Pytania konkursowe

1

W związku z trwającym konkursem „Bogowie wojny: Napoleon” zebraliśmy wszystkie pytania konkursowe w jednym miejscu. Poniżej znajdziecie pytania, które publikowane były przez ostatnie pięć tygodni na Przystanku Planszówka. Pamiętajcie, że tylko prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pięć pytań dają szansę na zwycięstwo w konkursie. Odpowiedzi należy przesyłać na adres: piratnaplanszy@gmail.com do dnia 06.11.2015 r. do godz. 23.59. Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu.

Pytanie nr 1:

W trakcie tej wielkiej bitwy Napoleon ustawił naprzeciwko swoich wrogów wielką baterię artylerii, liczącą około 100 armat. Naoczni świadkowie zgodnie stwierdzili, że nigdy jeszcze nie spotkali się z tak potężną siłą ognia. O jaką bitwę chodzi?

Pytanie nr 2:

Odwaga dowódców dawała wspaniały przykład żołnierzom, podjęcie ryzyka w odpowiednim momencie mogło odmienić losy bitwy. Jak nazywał się pewien polski książę, który z fajką w ustach i karabinem w ręku poprowadził naszą piechotę do boju i w jakiej to było bitwie?

Pytanie nr 3:

W trakcie tej bitwy jedną z kluczowych pozycji, leżącą na lewym skrzydle wojsk francuskich była duża, murowana farma, na którą atakowały siły jednego z braci Napoleona. Mimo przewagi liczebnej wojskom napoleońskim udało się ją zająć dopiero po wielu godzinach walki, wkrótce też została stracona. Podaj nazwę bitwy i farmy o którą toczyły się te walki.

Pytanie nr 4:

Wymień dwie stolice europejskich krajów, jedną leżącą najbardziej na zachodzie, drugą najbardziej na wschodzie, które zostały zajęte (nawet chwilowo) przez wojska napoleońskie. W jakich latach wkroczyły do nich wojska napoleońskie?

Pytanie nr 5:

Jak miał na imię słynny pruski teoretyk wojskowy, który napisał swoje dzieło po zakończeniu wojen napoleońskich?

Nagrodą w konkursie jest ufundowany przez wydawnictwo GM Boardgames podręcznik do historycznego systemy bitewnego Bogowie wojny – Napoleon.

Życzymy wszystkim powodzenia!

Bogowie Wojny Napoleon Okładka

Regulamin konkursu „Bogowie wojny – Napoleon”:

 1. Organizatorem konkursu „Bogowie wojny – Napoleon” jest Przystanek Planszówka.
 2. Konkurs trwa od 02.10.2015 r., od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu, do dnia 06.11.2015 r. do godziny 23:59.
 3. Konkurs polega na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań, które będą publikowane na www.przystanekplanszowka.pl w ramach cyklu o historycznej grze bitewnej Bogowie wojny – Napoleon. Pytania będą publikowane w każdy piątek tygodnia w okresie od 02.10.2015 r. do 30.10.2015 r.
 4. Odpowiedzi na wszystkie pięć pytań należy przesłać jednym emailem w terminie do dnia 06.11.2015 r. do godz. 23.59 na adres: piratnaplanszy@gmail.com
 5. W konkursie można wygrać nagrodę w postaci podręcznika do historycznej gry bitewnej „Bogowie wojny – Napoleon”.
  Fundatorem nagrody jest GM Boardgames (www.gmboardgames.com).
 6. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pięć konkursowych pytań w terminie określonym w punkcie 4 niniejszego Regulaminu.
 7. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na blogu czy innych stronach internetowych.
 8. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie wpisu na www.przystanekplanszowka.pl w ciągu pięciu
  dni od momentu zakończenia konkursu.
 9. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać swój adres korespondencyjny wraz z telefonem kontaktowym na adres: piratnaplanszy@gmail.com , w terminie do pięciu dni od dnia ogłoszenia zwycięzcy.
 10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.
 11. Nagrodę wysyła Organizator w terminie do pięciu dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.