E-planszówki – recenzja gry Boss Monster

Autor:

Kategoria:

Tegoroczna premiera nietypowej karcianki z serii Trefl Joker Line, skłoniła mnie, by sięgnąć po jej cyfrową odsłonę. Nawiązująca swoją stylistyką do starych gier platformowych, które mają jeden wspólny mianownik jakimi są piksele, wydaje się strzałem w dziesiątkę. I faktycznie od strony graficznej karty Boss Monster wywołują wspomnienie gier komputerowych z dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że twórcy kickstarterowego hitu postanowili iść za ciosem i przenieśli na ekrany urządzeń mobilnych pikselowatą karciankę, będącą przeniesieniem pikseli na karty. Brzmi zawile?

Boss Monster zaskakuje także tematyką. W przeciwieństwie do utartego schematu, nie wcielamy się w niej w super bohaterów, którzy przemierzają kolejne poziomy, by zabić głównego Bossa i zdobyć skarb. Tutaj to my jesteśmy Bossem, my jesteśmy tymi złymi! W przypadku gry karcianej tematycznie, mechanicznie i graficznie wyszło to naprawdę dobrze. A w przypadku cyfrowej odsłony? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź czytając i oglądając naszą planszoManiaKalną recenzję:

Boss Monster – recenzja gry

Grę Boss Monster testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj