„Karcie-mleczko” od Trefla

Autor:

Kategoria:

Zbliżające się święta wielu z nas kojarzą się z łakociami, których w czasach dzieciństwa nie mieliśmy w takiej ilości jak to ma miejsce obecnie. Wśród słodkości, prawdziwym rarytasem było ptasie mleczko. Pudełko ze słodką pianką oblaną czekoladą do tej pory wywołuje u mnie ślinotok…. Święta także kojarzą mi się z graniem. Nie graliśmy wtedy jeszcze w planszówki (młodym pewnie ciężko w to uwierzyć, ale kiedyś nie było internetu i nowoczesnych planszówek), lecz w karty. Królował u nas Remibrydż, w którego grała m.in. moja młodsza siostra mając wtedy 6-7 lat, która w tajemniczy sposób na palcach pod stołem podliczała punkty, co po dzień dzisiejszy jest wspominane podczas zjazdów rodzinnych.

Ptasie mleczko i karty…. Mleczko i karty… W dniu wczorajszym te wspomnienia niespodziewanie wróciły dzięki informacji od Wydawnictwa Trefl, które oprócz talii z serii Excelent o których niedawno informowaliśmy, właśnie wypuściło na rynek nową serię kart z grafikami Andrzeja Mleczki. Teraz już pewnie jest jasne skąd wstęp i moje skojarzenia. Co to za karty i dlaczego warto je nabyć, przeczytajcie w informacji przesłanej przez Trefl z Krakowa:

Nowa talia kart Andrzeja Mleczki – karciana rozgrywka z humorem

Humor, ironia i trafny komentarz polityczno-społeczny – tak lapidarnie można scharakteryzować słynne, znane w całej Polsce i nie tylko, rysunki Andrzeja Mleczki. Na fali niesłabnącej popularności kart z ilustracjami grafika, Fabryka Kart Trefl-Kraków wydała właśnie drugą talię z pracami Andrzeja Mleczki. Tytuł zawiera 55 rysunków satyrycznych.

Dla osób, które nie poznały jeszcze poprzedniej talii Andrzeja Mleczki przygotowano także pakiet kart, zawierający oba tytuły – pierwszą (starszą) i drugą (nową) talię. Każda zwiera 55 rysunków. To ponad 100 zabawnych ujęć rzeczywistości według Mleczki! Idealny pomysł na prezent dla znajomego karciarza kolekcjonera.

Andrzej Mleczko – urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym.

Jest autorem ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w ponad 50 książkach i albumach. Twórczość artysty prezentowana była na kilkuset wystawach indywidualnych w kraju i za granic

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także