Pudła pełne zwierzaków od Egmontu

Autor:

Kategoria:

Mimo, że na co dzień nie mam okazji prowadzić rozgrywek z najmłodszym pokoleniem potencjalnych graczy, nie raz spotykam się z zapytaniami co kupić dla dziecka w wieku 4,6,8, 10 lat….. I taj jak dla maluchów w wieku wczesnoszkolnym łatwo coś znaleźć, tak w przypadku tych najmłodszych nie jest to już takie proste. Choć gier dla nich znajdziemy sporo – wiele z nich ogranicza się do bezmyślnego rzutu kostką lub jest kolejnym klonem memory, nie starającym się niczego dodać do wyeksploatowanej mechaniki.

Pamiętam także pierwsze rozgrywki z 4 latkiem i emocje jakie wywoływała u niego gra. Całą masę pozytywnych emocji gdy wygrał i trud przyjęcia przegranej. Wtedy doceniłem planszówki, które dają do ręki dorosłym narzędzie pozwalające na sterowanie rozgrywką i naukę zarówno przyjmowania zwycięstwa i porażki. Gry, które nie tylko bawią, ale także w sposób nie natrętny uczą. Jeżeli szukacie tego typu gier, myślę, że powinniście zainteresować się nową serią wydawniczą od Egmontu „ZAGRAJ ZE MNĄ”. Oferta jest obszerna, zatem siądźcie wygodnie i przeczytajcie informację od Wydawnictwa Egmont.

zagraj ze mną

Tej jesieni Egmont wprowadza na polski rynek wyjątkową, wyróżnioną licznymi nagrodami (w tym prestiżową Kinderspiel des Jahres) serię gier planszowych dla dzieci i rodziców pod wspólnym hasłem „ZAGRAJ ZE MNĄ”.

Krótsze dni, niska temperatura i siąpiący deszcz za oknem to czas, w którym rodzice intensywnie poszukują ciekawych zajęć dla dzieci. Egmont daje im sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą mogli wspólnie spędzać czas na dobrej zabawie.

Kolekcja czterech gier planszowych ZAGRAJ ZE MNĄ to nie tylko świetny sposób spędzenia czasu razem. To przede wszystkim okazja do kontaktu z dzieckiem, budowania relacji, stymulacji rozwoju, to rozrywka z elementami edukacji. Gry uczą logicznego myślenia, przewidywania skutków własnych decyzji, wyciągania wniosków, współpracy w grupie. Rozwijają u dzieci umiejętności, takie jak: rozpoznawanie kolorów, liczenie, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Ciekawe a jednocześnie proste reguły to dobra propozycja dla najmłodszych rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami. Dziecko poznaje satysfakcję z wygranej oraz nabywa umiejętności przegrywania. Serię ZAGRAJ ZE MNĄ cechuje bardzo dobry design – najwyższej jakości drewniane ekologiczne elementy, spójny koncept plastyczny oraz kolorystyczne kodowanie wieku.

Drodzy Rodzice – polecamy! Wspólne spędzanie czasu wzmacnia rodzinne więzi, uczy radzić sobie z konfliktami i stymuluje rozwój dzieci!

Gry w serii:

RATUJ KRÓLICZKI!

Pierwsza gra planszowa Twojego dziecka!

Jest wspaniały letni dzień. Króliczki bawią się w swojej norce. Nagle zaczyna padać deszcz i norka wypełnia się wodą. Króliki bardzo nie chcą zamoczyć futerka. Gracze rzucają kolorową kostką i starają się uratować jak najwięcej króliczków.

RATUJ KRÓLICZKI to gra – zabawka, która uczy rozpoznawania kolorów oraz liczenia. Bardzo duże drewniane elementy i proste zasady sprawiają, że gra świetnie nadaje się dla najmłodszych dzieci.

W pudełku: 20 drewnianych królików, duża kostka do gry, spód pudełka w kształcie króliczek norki.

Gra może stać się grą kooperacyjną, gdyż umożliwia granie na dwa sposoby: wygrywa ten, kto uratuje najwięcej zwierzątek lub wygrywamy wszyscy, gdy wspólnie uda nam się uratować wszystkie króliczki. Szczególnie podczas rozgrywki z najmłodszymi aspekt współpracy między graczami ma nierzadko kluczowe znaczenie.

 • Liczba graczy: 2-5
 • Wiek: 3+
 • Czas: 10-15 min
 • Autor gry: Reiner Knizia
 • Cena: 79.90 zł

DZIELNE MYSZKI

Emocjonujący wyścig do serowej krainy!

Dzielne myszki wyruszyły na wyprawę do krainy, w której wszystko jest zrobione z sera. Im bliżej celu dotrą, tym więcej przysmaku zdobędą. Jest tylko jeden problem. Wielki, głodny i kudłaty problem, który ruszył ich tropem.

DZIELNE MYSZKI to gra, która uczy oceniać ryzyko, myśleć strategicznie oraz radzić sobie z emocjami. Stanowi świetną zabawę także dla starszych graczy. W pudełku: plansza, figurka kota, 20 figurek myszy, 20 kawałków sera (wszystkie elementy duże i drewniane). Gra zdobyła 6 nagród, w tym prestiżową Kinderspiel des Jahres!

 • Liczba graczy: 2-4
 • Wiek: 4+
 • Czas: 20-30 min
 • Autor gry: Manfred Ludwig
 • Cena: 99,90 zł

KOLOROWE BIEDRONKI

Wesoła gra z magnesami!

Zbliża się doroczny bal kostiumowy u biedronek. Jaki wybrać strój? Oczywiście, w kolorowe kropki! Ale ponieważ każda biedronka ma kropki w jednym kolorze, muszą wymienić się między sobą! Biedronki na noskach mają magnesiki, po ustawieniu obok siebie będą się odpychać albo zbliżać. Biedronki, które się lubią (zbliżą), mogą zamienić się kropkami.

KOLOROWE BIEDRONKI to gra kooperacyjna rozwijająca u dzieci logiczne myślenie oraz pamięć. W pudełku: plansza, 8 magnetycznych biedronek, 7 figurek mrówek, 56 drewnianych kropek biedronek. Gra zdobyła 3 nagrody, w tym prestiżową Kinderspiel des Jahres!

 • Liczba graczy: 2-6
 • Wiek: 4+
 • Czas: 20-30 min
 • Autor gry: Peter-Paul Joopen
 • Cena: 99,90 zł

ZWIERZAKI NA TRATWIE

Gotowi, do biegu, na tratwę!

Każdego roku zwierzęta urządzają sobie spływ na tratwach rwącą rzeką. Żadne nie chce przegapić tej zabawy. Niestety, tratwy są małe, a chętnych dużo.

Gracze odgadują, ile zwierząt zmieści się na tratwie. Gdy nadejdzie czas podróży, muszą je odpowiednio poukładać, co będzie nie lada wyzwaniem. ZWIERZAKI NA TRATWIE to gra, która rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. W pudełku: 30 drewnianych zwierząt, 30 kart, 26 żetonów, klepsydra. Gra zdobyła 5 nagród i nominacji.

 • Liczba graczy: 2-4
 • Wiek: 5+
 • Czas: 20-30 min
 • Autor gry: Carlo A. Rossi
 • Cena: 99,90 zł

Opinie pierwszych graczy:
„Podoba nam się to, że nie ma tu jednego wygranego. Wszyscy wspólnie walczymy o zwycięstwo.”
Andrzej, tata 4-letniego Bartka

„Gra nam się podoba, ponieważ jest tu nauka kolorów połączona z misją ratowania króliczków. Dzieci mocno przeżywają sytuację zwierzątek i bardzo się zaangażowały w grę. To był dobrze spędzony czas z maluchami a i my się nie nudziliśmy.”
Ewa, mama 3-letniej Ewelinki i 5-letniego Bartka

Opinie ekspertów:

„Ciekawa seria, w której każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Od bardzo prostych gier dla dwu- trzylatków, po bardziej skomplikowane tytuły, przy których i rodzic trochę pogłówkuje. Piękne drewniane figurki, ładne, zabawne ilustracje i trwałe kartonowe elementy sprawiają, że gry te zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych.”
Anna Polkowska (BoardGameGirl.pl)

„Zasady gry Ratujmy Króliczki! są proste, a sama gra jest szybka i dynamiczna. Doskonale nadaje się do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej oraz szacowania wielkości obiektów i manipulowania obiektami. Jednym z zadań uczestników gry jest umieszczenie w przestrzeni tratwy figur zwierząt w taki sposób aby zmieściło się ich jak najwięcej. Gra daje możliwość wprowadzania pojęć związanych z geometrią płaszczyzny, wyobraźnią geometryczną oraz figurami płaskimi, a także możliwość rozwijania intuicji pola figur.”

Małgorzata Zambrowska (Stowarzyszenie „Rozwiń się”)

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także