The Castles of Burgundy powróci… w nowej odsłonie!

Autor:

Kategoria:

The Castles of Burgundy (Die Burgen von Burgund), prawdopodobnie najbardziej popularna gra Stefana Felda powróci, tym razem jako… karcianka!

The Castles of Burgundy: Card Game to gra dla 2-4 osób, której czas rozgrywki przewidywany jest na 20-45 minut. Przenosi nas ona w czasy idealne dla książąt Doliny Loary. Po zakończonej wojnie stuletniej, w końcu nadszedł czas w którym mogą oni pomnażać i eksponować swoje majątki. Gracze będą rozbudowywać swoje osady i zamki, rozwijać handel rzeczny, eksplorować złoża kopalniane, prowadzić farmy….

Niestety na dzień dzisiejszy niewiele więcej wiadomo o The Castles of Burgundy: Card Game. Premiery angielskiej wersji gry możemy spodziewać się w okolicach kwietnia.

Zamki Burgundii to dla wielu klasyka gier planszowych. Pomimo, że mechanika gry opiera się na kostkach, jest ona przykładem, że nie są one jedynie synonimem losowości, lecz odpowiednio wykorzystane i połączone z innymi mechanizmami, tworzą doskonały wręcz silnik planszówki. Jedyne co mnie osobiście zawodzi w tej grze to oprawa graficzna. Szczerze mówiąc, bardziej niż na nową grę z serii, liczyłem na ubiór starego klasyka w nowe szaty, lub na jej mobilną odsłonę. Lecz nazwisko Felda i fakt, że pierwowzór wręcz uwiebiam, sprawiają, że z całą pewnością będę wypatrywał kolejnych wieści o The Castles of Burgundy: Card Game.

Źródło: BoardGameGeek

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także