Imhotep – zapowiedź nowej gry autora Kakao

Autor:

Kategoria:

Imhotep / fot. Kosmos.de
Imhotep / fot. Kosmos.de

Wydawnictwo Kosmos zapowiedziało wydanie gry Imhotep. Ukaże się ona w marcu bieżącego roku.

Autorem gry Imhotep jest Phil Walker-Harding. Jeżeli samo nazwisko jeszcze wam nic nie mówi, to na pewno słyszeliście o jego grach. Są to m.in Sushi GoPirates of the Spanish Main: Shuffling the Deck  oraz bardzo popularne w Polsce Kakao (wydane przez G3).

W grze Imhotep wcielamy się w egipskich budowniczych, którzy chcą naśladować Imhotepa pierwszego, spośród znanych z historycznych źródeł, egipskiego architekta. Rozgrywka toczy się przez 6 rund. W czasie swojej tury gracze mogą wykonać jedną z czterech akcji. Aby tworzyć pięć nowatorskich monumentów będą: zaopatrywać się w kamienie, ładować je na statki, wysyłać statki na plac budowy monumentów oraz zagrywać karty akcji. Oczywiście pozostali gracze także realizują swoje plany, dlatego tylko ten, kto najlepiej rozplanuje w czasie swoje działania, zyska miano najlepszego budowniczego Egiptu.

Imhotep / fot. Kosmos.de
Imhotep / fot. Kosmos.de

Niestety na razie nie wiadomo, czy gra ukażę się w języku polskim.

Źródło: Kosmos.de / BGG

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także