Jarosław Basałyga w Naszej Księgarnii

Autor:

Kategoria:

Nasza Księgarnia, jedno z najstarszych polskich wydawnictw książek, poszerza swoją działalność o… gry planszowe! W czerwcu 2016 roku pracę rozpocznie zespół kierowany przez Jarosława Basałygę.

Wydawnictwa to często sztaby ludzi, którzy stoją w cieniu tytułów nad którymi przez długi czas pracują. Ich nazwiska nie pojawiają się na pudełkach, w recenzjach czy innych materiałach promocyjnych. I choć rozwój rynku gier planszowych w Polsce to w dużej mierze ich zasługa, tylko niektóre nazwiska są szerzej kojarzone w środowisku graczy.

Jedna z takich osób to Jarosław Basałyga. Jego praca w Wydawnictwie Egmont zaowocowała wydaniem m.in. gier „Pędzące żółwie”, „Nogi stonogi” i „Potwory w Tokio”, w Foxgames „Sztuka wojny” i „Budowa zamku”, wreszcie w ostatnim czasie w Trefl Sopot wydał „Santiago” i „Zatokę Pelikanów”. A to zaledwie część tytułów jakie „brał na warsztat”, zapewniając spolszczenie lub całkowite przetematowienie danego tytułu.

Cieszy fakt, że po odejściu z Wydawnictwa Trefl, pasja Jarosława Basałygi do wydawania gier nie minęła i w nowym zespole będzie dalej rozwijana. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na pierwsze zapowiedzi. Jestem niemal przekonany, że będziemy pozytywnie zaskoczeni. Wydawnictwo ma ambitne plany i poszukuje autorów zainteresowanych ewentualna współpracą:

Naszym celem jest stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty nowoczesnych gier dla dzieci, rodzin i dorosłych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki pasji i doświadczeniu naszego zespołu gracze w całej Polsce będą mieli możliwość poznania wielu emocjonujących planszówek opracowanych przez najlepszych autorów z Polski i zagranicy.

Autorów zainteresowanych przedstawieniem projektów swoich gier i ewentualną współpracą z naszym wydawnictwem prosimy o kontakt mailowy: gryplanszowe@nk.com.pl.

Źródło: informacja prasowa od Wydawnictwa

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także