Portal do portfeli graczy

Autor:

Kategoria:

Zapowiadając na naszej stronie Portalkon, wspominałem, że liczba 7 zobowiązuje. Po tej edycji spodziewamy się czegoś wyjątkowego. Przyznać muszę, że mimo iż minęło już kilka dni, ciągle nie mogę się otrząsnąć po tym co zostało tam zapowiedziane. Bo kto by się spodziewał, że Wydawnictwo Portal tworzy portal do portfeli graczy?!

A imię jego to trzydzieści i cztery (plus jeden)!

Jeżeli spodziewałem się, że Wydawnictwo Portal zapowie przynajmniej 7 premier (wspomniana 7 edycja Portalkonu), jeżeli przypuszczałem, że będzie ich więcej, może nawet kilkanaście, to na pewno nie spodziewałem się, że plan wydawniczy na ten rok obejmie 34 tytuły (plus… Heroes of Normandie).

Oczywiście nie wszystkie z tytułów będą produktami „made in Gliwice”. Część z nich to gry wydane na licencjach. Na co zatem przyjdzie nam szykować złocisze?

Made in Gliwice

W 2016 roku spodziewać się możemy czterech tytułów Portalowych. Na pierwszą premierę nie przyjdzie nam długo czekać. Będzie to 51 Stan Master Set, którego przedsprzedaż już ruszyła.

Kolejny tytuł to Cry Havoc w której będziemy podbijać planetę zamieszkałą przez „Trogi”. Nie będzie to zatem wznowienie gry z 1981 o tym samym tytule. Ma być to „ogromna gra strategiczna”, z unikatowym systemem rozstrzygania bitew, 54 figurkami, trzema frakcjami… Autorami tej planszówki są Michał Oracz, Grant Rodiek i  Michał Walczak.

Portal Games wyda grę Ignacego Trzewiczka o kolonizacji czerwonej planety. Będzie ona oparta na silniku Robinsona Crusoe ze wsparciem aplikacji mobilnej co idealnie wydaje się współgrać z tematem First Martians.

Plany Wydawnicze Portal Games / fot. Portal Games
Plany Wydawnicze Portal Games / fot. Portal Games

Zapowiadane jest jeszcze jedno pudło, owiane na razie tajemnicą, która zostanie ujawniona w marcu na targach w Vegas.

Natomiast w lutym do sklepów zawinie nowa, spóźniona, łajba „Statki, łupy, kościotrupy„. Z racji, że jest to planszówka, która miała ukazać się w ubiegłym roku, nie jest wliczana do owych 34 (i Heroes of Normandie) tytułów. W ramach „rekompensaty” za oczekiwanie, w pierwszym polskim wydaniu zostaną dołączone metalowe monety!

Made in… Iello (i Portal Games)

W ramach współpracy Portal Games z Iello wydane zostaną trzy kolejne bajkogry.  Będą to:

Cieszy fakt, że wydawca, który słynął z oferty kierowanej do raczej doświadczonego gracza, coraz bardziej otwiera się na dzieci i rozgrywki międzypokoleniowe. Ale to nie wszystko. Dodatkowo ukazać się mają:

Made in… Cool Mini Or Not! (i Portal Games)

O współpracy z  Cool Mini Or Not! dowiedzieliśmy się już wcześniej, przy okazji zapowiedzi gry Blood Rage. Teraz Portal Games zaskoczył wszystkich kolejnymi tytułami obok których ciężko przejść obojętnie:

Ignacy Trzewiczek poinformował o tym, że Portal Games i Cool Mini Or Not rozpoczynają stałą współpracę. Ciekawe czy zaowocuje to polskim wydaniem słynnej (zarówno jako planszówki jak i e-planszówki) gry Xenoshyft, którego pierwsza część zebrała na Kickstarterze niemal 1000% wymaganej kwoty. Obecnie trwa zbiórka funduszy na dodatek i już na liczniku jest  861%! Patrząc na to z perspektywy zapowiedzi Portal Games może być cool, mini… or not. Liczymy przynajmniej na wariant mini i wydanie podstawki. Z drugiej strony… siódemka zobowiązuje!

I jeszcze więcej….

Wyliczanki ciąg dalszy. Ukażą się jeszcze Dead Drop (kolejna mikro-gra) i Hand Made Wonders. Tyle wiemy. Ale wiemy także o 23 tytułach, które stopniowo będą prezentowane. Prelekcja pozostawia sporo niewiadomych, także tych dotyczących zeszłego roku. Bo tak jak w przypadku Heroes of Normandie wiemy, że trafi do sklepów (prędzej czy później), tak zupełnie ucichło o grze na którą osobiście bardzo czekałem, czyli Yomi, karciance w klimacie Street Fighter. Jeżeli czyta to Wydawca, może zdradzi nam co z tym tytułem?

Jak widać informacja o portalu Portalu do portfeli graczy nie jest bezpodstawna. Zaskakuje zarówno liczba premier jak i same tytuły, nazwiska, zawartość… Ciężko będzie się oprzeć wielu spośród tych zapowiedzi. Trzymamy kciuki, aby udało się zrealizować tak ambitne plany. I aby ukazała się w końcu Heroes of Normandie!

Na koniec chciałbym zaprosić do obejrzenia całej prezentacji z Portalkonu w której znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji, zarówno dotyczących 2015 jak i 2016 roku. Choć nagranie trwa ponad 30 minut zapewniam, że warto:

Źródło: Portal Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj