Przedsprzedaż Signorie i Nippon od Hobbity.eu

Autor:

Kategoria:

nippon i signorie

Wydawnictwo Hobbity.eu uruchomiło przedsprzedaż dwóch tytułów, które były hitami targów Essen w 2015. Signorie i Nippon trafią do sklepów w przyszłym tygodniu.

Hobbity.eu poszerzają swoją ofertę gier z serii Ekspert, kierowaną dla bardziej doświadczonych graczy. Tym razem będą to dwa wysoko oceniane tytuły (średnia ocen w serwisie Board Game Geek zbliżona do 8), których pierwsze wydania bardzo szybko zniknęły z półek sklepowych.

Nippon przenosi nas do Japonii z czasów, gdy rozpoczęły się wielkie przemiany prowadzące do rewolucji przemysłowej. Jest to gra ekonomiczna dla 2-4 osób, która wymaga od graczy podejmowania niełatwych decyzji. Ich zadaniem będzie budowanie sieci powiązań ekonomicznych poprzez inwestycje w przemysł, nabywanie wiedzy, przewóz ładunków no i oczywiście zaspokajanie potrzeb lokalnych.  Autorami gry Nippon są Portugalczycy, Nuno Bizarro Sentieiro i Paulo Soledade, których gracze mogą kojarzyć z takich tytułów jak Madiera i Panamax.

Zaś Signorie, przenosi nas do Włoch, gdzie w XV wieku nie brakło zarówno przepychu jak i intryg. Wcielamy się w niej w tytułowego Signoire, głowę rodziny, który ma zwiększać swoje wpływy i umacniać dynastię dzięki budowaniu sojuszy z sześcioma wpływowymi rodami z tamtego okresu. Signorie pozwala prowadzić rozgrywkę 2-4 graczom, a jej czas przewidziany jest na około 120 minut. Jej autorami są Andrea Chiarvesio  (Kingsburg, Kingsport Festival) oraz Pierluca Zizzi

W ramach serii Expert, wydawnictwo Hobbity.eu wydało już m.in.: Caylus, Vasco da Gama, Madeira, Pokolenia….

Więcej o grach Nippon i Signorie przeczytać można na stronie Wydawcy.

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także