Szeregowy Pingwin ruszy w Polskę już w marcu

Autor:

Kategoria:

Szeregowy Pingwin / fot. Rebel.pl
Szeregowy Pingwin / fot. Rebel.pl

Wydawnictwo Rebel.pl zapowiedziało wydanie gry Szeregowy Pingwin (Zany Penguins), której polska edycja ukaże się już w marcu.

Autorami gry Szeregowy Pingwin są Bruno Cathala i Matthieu Lanvin. Pierwszy z nich jest bardzo dobrze znany miłośnikom planszówek, drugi to debiutant na rynku gier. W tej niewielkiej karciance kierujemy grupą pingwinów, które z powodu szybkiego topnienia lodów ruszają w świat, by przejmować nowe terytoria. Antarktyda, Pustynia, Dżungla, Miasto, Księżyc, każde z tych miejsc jest dobre, by postawić na nim swoją stopę.

Szeregowy Pingwin obiecuje graczom szybką rozgrywkę, pełną interakcji, knucia i konieczności przewidywania ruchów przeciwników. Dodatkowo okraszona jest bajecznie kolorowymi, zabawnymi grafikami autorstwa  Rémy Torniora. Polski wydawca opublikował już na swojej stronie instrukcję do gry.

Bruno Cathala jest autorem lub wspólatorem kilkudziesięciu gier planszowych i dodatków do gier m.in Cyklady, 7 Cudów Świata, Five Tribes, Abyss, serii Mr Jack. Na ten rok zapowiedziano wydanie jeszcze dwóch planszówek których jest współautorem: Histrio oraz Conan wraz z dodatkiem Stygian Expansion.

Źródło: Rebel.pl, Board Game Geek

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także