Wstępniak…2016

Autor:

Kategoria:

Na początku niemal każdego czasopisma pojawia się wstępniak, zazwyczaj pisany przez redaktora naczelnego. I choć Przystanek Planszówka typowym czasopismem nie jest, początek roku i zmiany jakie zaszły gdy czytacie ten wpis, wydają mi się idealnym momentem na publikację takowego właśnie wstępniaka.

Na pierwszy rzut oka, zmiany o których wspomniałem, dotyczą jedynie wyglądu, który staraliśmy się dostosować do potrzeb czytelników. Liczba tekstów ciągle rośnie i zdajemy sobie sprawę, że poprzedni układ utrudniał poruszanie się po stronie, co zresztą część czytelników sygnalizowała. Za wszystkie te sygnały dziękujemy i liczymy na dalszy feedback dotyczący działalności i wyglądu Przystanku Planszówka.

Jednak zmiany zachodzą nie tylko w świecie kodu strony, który według niektórych przypomina świat rodem z Matrixa, dostrzegalny tylko przez wybranych. Dotyczy także samej redakcji, która, ku naszemu zadowoleniu, coraz bardziej się rozrasta. Niebawem pojawią się kolejne recenzję stałych redaktorów, ale także kolejnej grupy studentów specjalności Gamedec Badanie i projektowanie gier, którzy od kilku tygodni testują dla was wybrane tytuły. Wszystko wskazuje na to, że pojawią się też zupełnie nowe twarze o czym, mam nadzieje, niedługo będę mógł więcej napisać.

Przystanek Planszówka wkracza w piąty rok działalności. Zaczęło się skromnie od dwóch blogów: Pirata na planszy i Przystanku Planszówka, które z czasem połączyły się, najpierw na Facebooku, potem tworząc wspólny portal. Od tamtego czasu na naszych łamach pisało kilkadziesiąt osób, część gościnnie pojedyncze artykuły, część na dłużej zawitała do naszej redakcji. To dowód na to, że świat planszówek to coś więcej niż same pudła z grami. To niesamowita przygoda, którą możemy przeżywać właśnie dzięki temu hobby. Przygoda, którą przeżywamy dzięki wydawnictwom i sklepom wspierającym działalność Przystanku Planszówka (za co niezmiernie dziękujemy), ale przede wszystkim dzięki Wam, drodzy Czytelnicy.

Zmiany dotkną także samego profilu Przystanku Planszówka. Będziemy kontynuowali to co już robiliśmy, czyli głównie recenzje gier planszowych i karcianych. Chcemy kontynuować także cykl recenzji e-planszówek. Ale oprócz tego będzie więcej newsów, felietonów, pojawi się pewnie coś z „retro-półki”… Dlatego zachęcamy, zaglądajcie do nas jeszcze częściej, subskrybujcie nasze kanały społecznościowe i udostępniajcie teksty Przystanku Planszówka innym osobom. Niech wieść o planszówkach się rozchodzi do różnych środowisk!

Najlepszego w Nowym Roku!

W imieniu Redakcji

Łukasz „UncleLion” Juszczak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także