Bydgoszcz: planszowe zajęcia w Domu Kultury APK

Autor:

Kategoria:

APK WSGW ubiegłym roku na mapie kulturalnej Bydgoszczy pojawiło się nowe miejsce: Dom Kultury APK. Okazuje się, że jest ono przyjazne nie tylko dla różnej maści artystów, ale w jego murach znajdzie się także przestrzeń dla miłośników gier planszowych. Już dzisiaj można zapisać się na zajęcia do Klubu Gier Planszowych.

Klub Gier Planszowych działający w ramach Domu Kultury APK to inicjatywa miłośników gier bez prądu, którzy chcą propagować gry planszowe i karciane wśród dzieci i młodzieży. Jego celem jest zarówno pokazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, integracja dzieci w grupie, jak i propagowanie nowoczesnych gier planszowych.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w dwóch kategoriach wiekowych: 

  • I grupa: 8-13 lat,
  • II grupa: 14-18 lat

Dzięki bibliotece gier powstającej w ramach działalności klubu oraz współpracy z partnerami zewnętrznymi, zapewniony zostanie dostęp do tytułów dla każdej grupy wiekowej. Prowadzący zajęcia – będący jednocześnie miłośnikami gier – pomogą uczestnikom w zgłębianiu ich tajników, zaś dzięki samym planszówkom uczestnicy zajęć będą mieć doskonałą okazję do zabawy, nauki, wyrażania emocji i integracji.

Dom Kultury APK został utworzony przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy w 2015 roku. Przestrzeń APK to jednocześnie wiele przestrzeni: muzyczna, artystyczna, fotograficzna, filmowa… Dzięki bogatemu zapleczu infrastrukturalnemu realizowane są w niej różnego rodzaju inicjatywy: artystyczne, muzyczne, fotograficzne, filmowe… A teraz jest także szansa na inicjatywę planszówkową!

Więcej o zajęciach oraz możliwości zapisów znaleźć można na stronie Domu Kultury APK.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także