Empires in America

Autor:

Kategoria:

EiA_2nded_Banner_AdVictory Points Games informuje, że już w miesiącu marcu będzie dostępna na rynku druga edycja gry pt. Empires in America. Jest to planszowa gra wojenna dla jednego gracza, której pierwsza edycja zadebiutowała na rynku w 2009 r.

W grze Empires in America gracz przejmuje kontrolę nad siłami armii francuskiej w XVIII wieku, aby poprowadzić swoje jednostki do zwycięstwa w konflikcie z Wielką Brytanią o panowanie w Nowym Świecie, czyli Ameryka Północną z tego okresu. Wydarzenia na planszy odzwierciedlają szereg potyczek, które miały miejsce w okresie trwającej w tym czasie w Europie tzw. wojny siedmioletniej (1756-1763).

Autorem gry jest doświadczony projektant gier wojennych Joseph Miranda. Gra wchodzi w skład linii wydawniczej States of Siege, serii gier przeznaczonych dla jednego gracza. Pojedyncza rozgrywka to ok. 25 minut gry. W pudełku drugiej edycji znajdzie się także karciany dodatek, który pierwotnie został również wydany w 2009 roku.

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także