Fief powraca. Konkurs Hobbity.eu z okazji premiery

Autor:

Kategoria:

W miniony weekend, na konwencie ZjAva, miała miejsce premiera gry inspirowanej cyklem powieści „Królowie przeklęci”. Polską edycję zawdzięczamy Wydawnictwu Hobbity.eu, które z tej okazji zorganizowało konkurs.

Fief to gra dyplomacji i strategii dla 3 do 6 graczy od 14 lat, w której stajemy na czele średniowiecznego rodu. Polskie wydanie jest czwartą edycją, które ukazywały się kolejno w 1981, 1989, 2011 i 2015. Bazuje ono na udoskonalanych przez niemal 30 lat regułach. Wraz z podstawową wersją, światło dzienne ujrzał dodatek Fief: Budynki z trójwymiarowymi makietami zamków, miast oraz młynów. Oto co o grze piszę sam Wydawca:

Stań na czele średniowiecznego rodu. Powiększaj go przyjmując nowych członków i zabiegaj o bogactwa, przejmując kontrolę nad nowymi wioskami oraz kupując młyny. Zwiększaj swoje wpływy w kościele zabiegając, dla swoich Seniorów, o stanowiska biskupów, kardynałów, a nawet doprowadzając do wyboru jednego z nich na papieża. Rekrutuj nowe armie do obrony posiadanych ziem i zdobywania nowych.

Stwórz z posiadanych wiosek lenna, które obejmą we władanie Twoi baronowie, hrabiowie i książęta. Pewnego dnia jeden z nich może zostanie wybrany Królem Francji.

Jeśli myślisz, że osiągniesz to tylko dzięki brutalnej sile, to grubo się mylisz. To Twoje dyplomatyczne zdolności przydadzą się najbardziej. Zasiej ziarno niezgody między swoimi przeciwnikami, dogaduj się z poszczególnymi rodami, na inne zarzucaj sieć intryg, zgodnie z Twoimi interesami. Możesz również połączyć węzłem małżeńskim jednego ze swoich Seniorów z przedstawicielką innego rodu, aby przypieczętować Wasz sojusz i razem podążyć ku zwycięstwu.

Z okazji premiery gry, Wydawnictwo Hobbity.eu zorganizowało konkurs w którym do wygrania są egzemplarze gry Prohis. Pytania konkursowe będą publikowane na fanpage wydawcy a nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza zostanie zamieszczona pod pytaniem konkursowym. Pierwsze z 3 pytań już się ukazało, zachęcamy do śledzenia profilu i próby swych sił w konkursie historycznym.

Źródło: informacja prasowa od Wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także