Galakta poszerza horyzonty – garść wieści od wydawnictwa

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Galakta nie zwalania tempa, ba należy uznać, że nie tylko nie zwalania ale cały czas poszerza swoją ofertę i szuka nowych płaszczyzna do nawiązania kontaktu z odbiorcami swoich produktów.  

Gra na stół!

Bez wątpienia bardzo dobrym pomysłem jest uruchomienie nowego cyklu na kanale youtube – Gra na stół! Gracze będą mieli możliwość poznania zawartości pudeł i samych gier wprost ze źródła. Dodatkowo już w pierwszym odcinku można wygrać kartę promo do jednego z najnowszych pudeł wydawnictwa. Zerknijcie sami.

Wilki Północy nadchodzą

Druga edycja gry karcianej Gra o Tron z miejsca podbiła serca i stoły graczy lubujących się w budowaniu talii i nietuzinkowej rozgrywce. Ku uciesze graczy wydawnictwo nie ma zamiaru zwalniać tempa i zapowiada pierwszy duży dodatek.

Pierwsze duże rozszerzenie, Wilki Północy, zawiera głównie karty związane fabularnie z rodem Starków, oferując zupełnie nowe rozwiązania taktyczne, słowa kluczowe i cechy. Wgryź się w szeregi wrogów za pomocą Wilkorów i sięgnij po zwycięstwo z pomocą Rodu Tullych. Nawet sama Zima przychodzi z pomocą Starkom. W pudełku znajduje się także wielu znanych bohaterów w nowej odsłonie: Eddard Stark, Catelyn Stark, Jon Snow, czy Arya Stark, a także istotne postaci, które pojawiają się po raz pierwszy, m. in. Blackfish, czy Rickon Stark.

Szczegóły zapowiedzianego dodatku znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Na tym w temacie Gry o Tron nie koniec. Wydawnictwo planuje bowiem dopieścić swoich graczy wydając maty do gry. Maty mają uporządkować stół poprzez zoptymalizowanie przestrzeni gry. Dwie pierwsze maty mają być przyozdobione grafikami pięknej Daenerys Targaryen i rycerzy stających w szranki podczas Turnieju Namiestnika.

Jak zmiażdżyć sługusa

Ciekawi, jak działa Ku radości Pana? My tak i to bardzo, bo to niepozorne pudełko samo w sobie było dla nas zaskakującą zapowiedzią ze strony wydawnictwa. Zasadniczo budujemy wieżę z niesfornych sługusów, które z natury rzeczy nie są po to by je głaskać. Jednak wbrew pozorom i ogólnej opinii w środowisku o niezbyt rozgarniętych sługusach, będziemy mieli na swoje usługi m.in. ninja, zabójców, kamikadze.

Dzieła zniszczenia dopełni Grubas miażdżący tych ustawionych na niższych szczeblach konstrukcji, a do obrony przyda się niewątpliwie opancerzony twardziel.

Zresztą poczytajcie sami, jaka to szykuje się rozróba – Klik! 

Źródło: Wydawnictwo Galakta

Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także