Wyprawa Marco Polo do polskich sklepów

Autor:

Kategoria:

marco polo
Marco Polo / fot. Albi Polska

Wydawnictwo Albi Polska poinformowało o rozpoczęciu dystrybucji polskiej edycji gry Marco Polo. W najbliższych dniach powinna pojawić się w dobrych sklepach z planszówakmi.

Marco Polo (The Voyages of Marco Polo) przenosi nas do 1271 roku, kiedy to młody jeszcze wtedy Marco Polo, ruszył na trwającą cztery lata wyprawę do Chin. Rozgrywka trwa pięć rund, podczas których gracze wykorzystują kostki, pozwalające na wykonanie akcji: dobrania surowców, dobrania surowca i wielbłądów, zdobycia pieniędzy, zakupu rozkazu i wyruszenia w podróż. Na koniec, po dotarciu do Beijing, podliczane są punkty zwycięstwa za: wykonane rozkazy, odwiedzone miasta i przewieziony towar. Lecz nie tylko na kostkach opiera się mechanika gry. Znajdziemy w niej elementy takich mechanik jak worker placement, postacie posiadające różne cechy, zbieranie setów i inne które będą działały na miłośników euro-gier jak magnes.

Marco Polo zostało nominowane do nagrody Kennerspiel des Jahres 2015  i zdobyło nagrodę Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game. Jej autorami są Simone Luciani, Daniele Tascini, znani z takich tytułów jak Tzolkin: kalendarz Majów i  Grand Austria Hotel. Obecnie Marco Polo znajduje się na 50 pozycji rankingu Board Game Geek.

Źródło: Facebook Albi Polska, Board Game Geek

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także