Pola Arle obsiane… Kolejny sukces Games Factory Publishing

Autor:

Kategoria:

Pola Arle
Fields of Arle

W dniu wczorajszym Wydawnictwo Games Factory Publishing uruchomiło na portalu wspieram.to zbiórkę pieniędzy na polskie wydanie gry Pola Arle (Fields of Arle). Nie zdążyła minąć doba i pierwszy z postawionych celów został już osiągnięty. 

Pudełko z Fields of Arle, pomimo sielankowej oprawy graficznej skrywa w sobie grę ekonomiczną dla zaawansowanego gracza. Choć mnogość elementów może sugerować rozgrywkę dla wielu graczy, jest to typowa gra dwuosobowa, z dodatkowym wariantem dla jednej osoby. Przenosi nas ona do XVIII wiecznej wioski Arle w zachodniej Fryzji, gdzie rozwijamy swoje majątki ziemskie i staramy się powiększać posiadane ziemie. Mechanicznie Pola Arle to worker-placement, w którym część zasobów dostępna jest w zależności od pory roku. 

Pola Arle to szósty projekt Wydawnictwa Games Factory Publishing, jaki został uruchomiony na platformie wspieram.to i zarazem szósty, który osiągnął sukces. Z dotychczasowych akcji, największą popularność osiągnęła kampania Roll for the Galaxy, podczas której zebrano 437% wymaganej kwoty.

Źródło: Wspieram.to

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ