Zwiastun Zwiastuna – dodatku do gry Talisman

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Galatka zapowiedziało kolejny dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz. Talisman: Zwiastun ukaże się jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku.

Talisman: Zwiastun nie zwiastuje graczom niczego dobrego. Ich zadaniem będzie uratować świat przed… końcem świata! Dodatek wprowadza do gry postać Proroka zwiastującego apokalipsę a spotkanie z nim przynosi na śmiałków rzeczy, co tu dużo mówić, straszne. Prócz figurki Proroka w pudełku znajdzie się także 75 kart Proroka, cztery zestawy kart Omenów, trzech nowych bohaterów, karty Alternatywnych Zakończeń, dodatkowe kafle terenu. Na stronie Wydawnictwa można przeczytać artykuł promujący zapowiadane rozszerzenie.

Talisman Magia i Miecz to jedna z najbardziej znanych gier przygodowych, a jej historia sięga 1983, wtedy to ukazała się pierwsza edycja. Wielu polskich graczy kojarzy jeszcze starą jej wersję z lat ’90 pt. „Magia i Miecz” (lub „Magiczny Miecz”). Wydawnictwo Galakta wydało czwartą edycję Talismana, której światowa premiera miała miejsce w 2007 roku. Jest ona poprawiona zarówno pod względem zasad jak i samego wykonania planszówki. Zwiastun to dwunasty dodatek, który ukaże się na polskim rynku.

Źródło: Wydawnictwo Galakta

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ