Galakta o mechanice Warhammer Quest – Przygodowej gry karcianej

Autor:

Kategoria:

Wśród tegorocznych zapowiedzi Wydawnictwa Galakta, znaleźć można m.in. grę Warhammer Quest – Przygodowa gra karciana. Choć premiera przewidywana jest na II kwartał 2016 roku, wydawca już podgrzewa atmosferę związaną z ukazaniem się gry, publikując na stronie tekst dotyczący jej mechaniki.

W Warhammer Quest naszym zadaniem będzie rozwikłanie zagadki tajemniczej plagi  w miasteczku Schompf. W starożytnych ruinach, na jednego do czterech śmiałków czekać będą najróżniejsi wrogowie. Od tych niepozornych, jak szczury, przez gobliny, aż wreszcie stając oko w oko z potwornymi skavenami. W tej karcianej grze kooperacyjnej, każda postać posiada inne umiejętności i właśnie dzięki współpracy gracze są w stanie przetrwać.

Warhammer Quest, który swoją światową premierę miał w 2015 roku, obecnie zajmuje 479 miejsce w rankingu Board Game Geek, ze średnią ocen 8,1! Z całą pewnością fani gier przygodowych powinni przyjrzeć się bliżej tej karciance.

Na stronie Galakty, przeczytać można artykuł przedstawiający mechanikę walki w Warhammer Quest. Obecnie gra jest w fazie produkcji, zatem o ile nie wystąpią żadne problemy techniczne i nie opóźni się transport gry, spodziewać się jej możemy jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Galakta.pl

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także