Dodatek słodszy niż Kakao…

Autor:

Kategoria:

Dodatki do Kakao tuż-tuż! Sprawdźcie, jak dzięki nim zmieni się rozgrywka.

Kakaowych dodatków, które ukażą się jako Cacao Chocolatl, będzie można używać oddzielnie albo w różnych wspólnych kombinacjach. Przed graczami otworzą się cztery nowe możliwości.

W pierwszym dodatku zobaczymy trzy płytki i trzy stragany z czekoladą oraz dwadzieścia drewnianych jej znaczników. Jak nietrudno się domyślić, słodki przysmak będzie powstawał z kakao i może być sprzedawany za bardzo duże pieniądze, jednak tylko na specjalnych rynkach.

Wśród nowych urozmaiceń pojawią się również chaty – podczas trwania gry będzie można zdobyć dwanaście dwustronnych płytek chat. Dzięki nim właściciel otrzyma specjalne moce i ekstra punkty, jeśli spełni określone warunki. Nie zabraknie również dodatku z wodą w roli głównej. Niestety, to nie ona będzie do zdobycia, a super plantacje, które pozwolą nam zebrać mnóstwo owoców kakaowca. Gdzie w tym wszystkim woda? Trzeba będzie nią zapłacić.

Wreszcie otrzymamy dodatek dający większe możliwości planowania ruchów. Zawierać on będzie mini planszę, na której widoczne będą dwa dodatkowe kafle terenu. Jednak aby je dobrać, niezbędne będzie poświęcenie żetonu mapy, który gracze otrzymają przed rozgrywka (2 sztuki).

Zatem pozostaje otworzyć tabliczkę czekolady i słodkościami umilić sobie czas oczekiwania, aż Wydawnictwo G3 Poland poda datę wydania dodatku na polskim rynku…..

Źródło: BGG

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także